REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Kapitalna funkcja w Chrome: zaznaczasz fragment strony i dostajesz link, którym możesz się podzielić

Jedną z nowości wprowadzonych do Chrome 90 jest możliwość tworzenia hiperłączy nie tylko do danych witryn czy aplikacji, a też do konkretnych ich fragmentów. Ich tworzenie jest bardzo proste i zajmuje krótką chwilę.

20.04.2021
17:08
live captions google chrome
REKLAMA

Chrome 90 (i nowsze) właśnie zyskuje nową funkcję. Ta jest wprowadzana poza standardowym cyklem aktualizacyjnym i jeszcze nie jest dostępna u wszystkich użytkowników – choć wymaga aktualizacji przeglądarki Google’a do najnowszej wersji. Pozwala na tworzenie bardziej precyzyjnych łączy – a więc takich, które odsyłają do konkretnego miejsca na danej witrynie. Na przykład do podsumowania niniejszego tekstu.

REKLAMA

Funkcja ta, przynajmniej na razie, jest dostępna wyłącznie w Google Chrome, choć zapewne twórcy innych przeglądarek wykorzystujących technologię Chromium niebawem ją skopiują. Zwłaszcza że jest niezwykle praktyczna.

Link do fragmentu strony – jak stworzyć? Poradnik.

 class="wp-image-1671705"

W zasadzie to określenie poradnik jest tu nieco na wyrost. Bo jeżeli użytkownik używa Chrome’a 90 i ma już tę funkcję odblokowaną, czynność ta jest banalnie prosta.

REKLAMA

Należy zaznaczyć fragment witryny do którego ma prowadzić odnośnik, następnie wcisnąć prawy klawisz myszy bądź gładzika lub przytrzymać na zaznaczeniu palec – i wybrać opcję Kopiuj link do zaznaczenia.

Łącze zostanie skopiowane do systemowego Schowka i może być wklejone gdziekolwiek: na przykład do maila czy wiadomości na komunikatorze internetowym.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA