REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oppo wszystkich wyrolowało. Rozwijany telefon może nigdy nie trafić do sklepów

Przedstawiciel brytyjskiego oddziału Oppo twierdzi, że model X 2021 nie przeszedł jeszcze fazy wewnętrznych testów. Prawdopodobnie nie trafi w ogóle do sprzedaży. To taki swego rodzaju pokaz siły… i słabości.

06.03.2021
11:08
Oppo X 2021 nieprędko pojawi się w sklepach - jeśli kiedykolwiek
REKLAMA

Kilka tygodni temu informowaliśmy was o wysoce imponującym urządzeniu od Oppo. Model X 2021 wyposażony jest w ciekawy, rozwijalny wyświetlacz, który pozwala urządzeniu na łatwą konwersję z kieszonkowego telefonu do mini tabletu. Na dodatek wyposażono go w bezstykowe ładowanie bezprzewodowe. Imponujące, ale też… produkt nie nadaje się jeszcze do sprzedaży. To prototyp.

REKLAMA

Nie są to jednak nasze słowa, a przedstawiciela brytyjskiego oddziału Oppo. Jednym z pierwszych dziennikarzy, który mógł dotknąć i pobawić się Oppo X 2021 był Chris Fox z BBC. Towarzyszył mu Neil Monger, czyli przedstawiciel Oppo UK. Monger na wideo jasno deklaruje, że Oppo nie zamierza wprowadzać modelu X 2021 do sprzedaży, a przynajmniej nie w najbliższej przyszłości.

Oppo X 2021 to pokaz siły chińskich inżynierów. Ale tylko tyle, Oppo nie jest gotowe do masowej produkcji.

REKLAMA

Przedstawiciel Oppo twierdzi, że jego firma wierzy we wprowadzanie gruntownie przetestowanych produktów na rynek, a X 2021 gruntownie przestestowany jeszcze nie został. To, jak twierdzi Monger, pokaz tego, co nasz czeka w najbliższych latach. A nie zapowiedź produktu, który lada tydzień trafi na półki sklepowe.

Szkoda, bo sam pomysł wydaje się świetny, podobnie jak wykonanie. Oppo X Find zawiera elastyczny wyświetlacz OLED o przekątnej 6,7 cala (zrolowany) do 7,4 cala (rozwinięty). Minusem tej konstrukcji jest jednak brak aparatu do selfików. Z możliwości innowacyjnego wyświetlacza potrafi już korzystać ColorOS, czyli zmodyfikowana przez Oppo wersja Androida. O proponowanej cenie mowy nie ma – teraz już wiemy dlaczego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA