Gry  / News

Microsoft daje, Microsoft zabiera. Opłata za Xbox Game Pass na PC wzrośnie dwukrotnie

Picture of the author

Tanie granie na PC stanie się nieco droższe. Microsoft od samego początku mówił, że cena abonamentu Xbox Game Pass na PC jest wstępna. Teraz poznajemy tą właściwą.

Na dziś Xbox Game Pass na PC to usługa kosztująca 19 zł miesięcznie. Zapewnia ona nielimitowany dostęp do niemal 200 gier na Windows 10. W katalogu usługi znajdziemy takie tytuły, jak seria Halo, Microsoft Flight Simulator, serie Gears, Forza Horizon, Forza Motorsport, Resident Evil 7 biohazard, Tell Me Why, Wasteland 3 i wiele, wiele innych. Niestety, ta cena właśnie ulega zmianie.

Microsoft co prawda zakomunikował podwyżkę w dolarach – z 5 dol. na 10 dol. – możemy jednak bezpiecznie założyć, że podwyżka w złotówkach wyjdzie w identycznej kwocie. A więc z 19 zł na 38 zł. Widać dołączenie EA Play do Xbox Game Pass musiało wiązać się z ogłoszeniem podwyżki. Szkoda, choć mimo podwyżki nadal Xbox Game Pass na PC brzmi jak bardzo korzystny dla gracza układ.

Podwyżka wejdzie w życie od 17 września.

Xbox Game Pass na PC – jak to działa?

Xbox Game Pass na PC w ramach abonamentu zapewnia nielimitowany dostęp do niemal 200 gier z oferty Xboxa – można je dowolnie instalować i usuwać bez dalszych opłat. Wszystkie gry Xbox Game Studios pojawiają się w Xbox Game Pass zawsze na premierę i pozostają w usłudze na stałe. Gry innych wydawnictw mogą po czasie zniknąć z usługi – jednak wtedy przyznawany jest rabat na ich zakup.

Xbox Game Pass poza wersją na PC dostępny jest jeszcze w paru innych odmianach. Za kolejne 40 zł miesięcznie możemy opłacać jego odpowiednik działający na identycznych zasadach na konsole Xbox. Dodatkowo, w ofercie jest jeszcze Xbox Game Pass Ultimate – ten łączy usługi Xbox Game Pass na PC, Xbox Game Pass na konsole, Xbox Live Gold, dostęp do strumieniowania gier i EA Play w ramach miesięcznej opłaty w kwocie 55 zł.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst