REKLAMA

Nie chce ci się tworzyć grup otwartych kart? Chrome spróbuje cię wyręczyć

Chrome 85 wprowadził do przeglądarki Google’a możliwość grupowania kart na podstawie różnych kryteriów. Trzeba to jednak robić samodzielnie. A co jeśli przeglądarka, na życzenie, sama zrobiła w rzeczonych kartach porządek?

21.09.2020 06.45
Google testuje automatyczne grupowanie kart w Chrome
REKLAMA

Karty w jakiś sposób ze sobą powiązane możemy zgrupować – tak, by łatwo się odnaleźć w gąszczu otwartych witryn i aplikacji. Możemy takie grupy odpowiednio kolorować i nazywać, zwiększając nieco czytelność naszej przestrzeni roboczej. Problem w tym, że może nam się nie chcieć tego robić. Lub być może nie mamy pomysłu jak praktycznie wykorzystać nową funkcję. Google widać to przewidział.

REKLAMA
chrome grupowanie kart class="wp-image-1147660"

Google testuje automatyczne grupowanie kart w Chrome

REKLAMA

Wiemy to za sprawą redakcji Techdows, która odkryła nową flagę (ukryte ustawienia w przeglądarkach Chromium) o nazwie Tab Groups Auto Create w testowej wersji przeglądarki. Włączenie tego ustawienia na razie nic nie zmienia – Chrome zachowuje się bez zmiany, nie pojawia się żadna nowa funkcja. Z opisu wynika jednak, że funkcja ta będzie (na życzenie) automatycznie grupować witryny i aplikacje uruchomione z tej samej domeny.

Z uwagi na fakt, że ustawienie jest ukryte nawet w testowej wersji przeglądarki oraz że, przynajmniej na razie, nie działa – trudno nam ocenić, kiedy cały mechanizm trafi do produkcyjnej wersji przeglądarki i czy w ogóle się w niej znajdzie. Ze swojej strony mam nadzieję, że Google doda więcej mechanizmów do inteligentnego grupowania – sama domena, przynajmniej moim zdaniem, to ciut za mało.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA