REKLAMA

Wątpisz w potęgę rynku gier na telefony? No to spójrz na ceny akcji CD Projektu

Polskie wydawnictwo cały czas się rozwija i odnosi sukcesy, co zachęca inwestorów do kupowania jego akcji. Jednak nawet Cyberpunk 2077 wydaje się nie wzbudzać takiego ich entuzjazmu, jak mobilny The Witcher: Monster Slayer.

28.08.2020 12.21
Rekordowa cena za akcję spółki CD Projekt. Zasługa gry mobilnej
REKLAMA

Uwaga, Jaskier ma komunikat: Na Facebooku działają już strona Wiedźmin: Pogromca Potworów Polska oraz grupka Wiedźmin: Pogromca Potworów PolskaDołącz teraz i bij maszkary razem z nami!

CD Projekt ma powody do zadowolenia. Niemal każda gra studia CD Projekt Red to międzynarodowy hit wśród krytyków i graczy. Platformie GOG.com na pewno jeszcze wiele brakuje do możliwości realnej rywalizacji ze Steamem – ale sam fakt podejrzewania ją o to i wymieniania jednym tchem obok Epic Games Store jest godny odnotowania.

REKLAMA

W marcu cena za akcję CD Projektu wynosiła około 250 zł. To był okres, w którym nadal mogliśmy cieszyć się sukcesami Wiedźmina i związanych z nim pobocznych projektów, a na widnokręgu już coraz bliżej pędził ku nam Cyberpunk 2077. Nawet wieści o nieznacznych opóźnieniach w pracach nad grą nie zniechęcały inwestorów – w miesiąc później wartość akcji już wynosiła około 390 zł.

Fajerwerki wystrzeliły jednak na wieść o The Witcher: Monster Slayer. Grze na telefony

The Witcher: Monster Slayer to aplikacja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość i geolokalizację. Wyruszymy na polowanie wyposażeni w miecze, pułapki, mikstury i magię, trochę jak w Pokemon Go. Ważnym elementem rozgrywki będą pojedynki FPP wykorzystujące technologię AR.

REKLAMA

Jeszcze nie wiemy dokładnie, jak CD Projekt będzie zarabiał na grze, ale zakładamy, że nie będzie wyważał otwartych drzwi i sięgnie po jeden z powszechnie stosowanych modeli biznesowych na rynku mobilnym. Biorąc pod uwagę reputację wydawnictwa pewnie sprawiedliwy dla graczy, a i tak gwarantujący ogromne zyski, jeśli gra faktycznie będzie udana.

Reakcja inwestorów? Wartość akcji CD Projektu pobiła wszelkie rekordy. Spółka pod koniec środowego dnia mogła się pochwalić wartością pojedynczej akcji w kwocie 460 zł. Przed CD Projektem zdaje się rysować świetlana przyszłość. Zwłaszcza że wszystko wskazuje na to, że Cyberpunk 2077 będzie przeciwieństwem klapy.

Uwaga, Jaskier ma komunikat: Na Facebooku działają już strona Wiedźmin: Pogromca Potworów Polska oraz grupka Wiedźmin: Pogromca Potworów PolskaDołącz teraz i bij maszkary razem z nami!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA