REKLAMA

Na Playstation 5 zagramy w gry z trzech pierwszych generacji konsoli Sony

Na razie to tylko przeciek, ale dotyczy on wniosku patentowego, który w tym roku został zarejestrowany w Japonii przez Sony. Jeśli zostanie on wykorzystany, na Playstation 5 zagramy w gry z PS1, PS2 i PS3.

10.07.2020 06.55
Na Playstation 5 zagramy w gry z trzech pierwszych generacji konsoli Sony
REKLAMA

Patent został udostępniony na Twitterze przez użytkownika Renka_schedule:

REKLAMA

Rozwiązanie patentowane przez Sony na pozwalać na emulację gier ze starszych generacji za pośrednictwem chmury. Jeśli więc włączamy Playstation 5, będziemy mogli uruchomić na niej np. Tony Hawk's Pro Skater 2 z Playstation 2. Gra uruchamiana jest na wirtualnej maszynie w centrum serwerowym i za pośrednictwem konsoli strumieniowana na nasz telewizor lub monitor.

W przecieku tym nie ma ani słowa o usłudze PlayStation Now, której funkcjonalność wydaje się bardzo podobna do tej opisanej w nowym patencie Sony. Podejrzewam jednak, że jeśli japoński producent zechce wprowadzić opisywany patent w życie, zrobi to w oparciu właśnie o tę istniejącą już usługę, chociażby dlatego, że dodawanie dodatkowej i (prawdopodobnie) praktycznie identycznej nie miałoby zbyt wiele sensu. Jeśli tak będzie, to miejmy nadzieję, że do czasu premiery PS5, usługa PlayStation Now zostanie udostępniona oficjalnie także dla naszego kraju.

REKLAMA

A co z tytułami z Playstation 4?

Na razie wiemy tylko tyle, że Playstation 5 będzie oferowała wsteczną kompatybilność z wybranymi tytułami z poprzedniej generacji. Którymi konkretnie? Tego Sony jeszcze nie zdradziło. Do premiery nowej generacji Playstation zostało jednak jeszcze trochę czasu, więc czeka nas z pewnością jeszcze kilka interesujących przecieków. Na przykład ten, dotyczący oficjalnej polskiej ceny konsoli.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA