REKLAMA

To się dzieje naprawdę. Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2 wracają w zremasterowanej wersji

Tak, dobrze czytacie: Tony Hawk’s Pro Skater powróci. Pierwsza i druga część kultowej serii zostaną wydane jako wspólny remaster. Zagramy w niego w 4K na konsolach i pecetach.

12.05.2020 17.13
tony hawk's pro skater 1 and 2 remaster
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli masz trzydzieści kilka lat, jest duża szansa, że młodość spędzałeś na łapaniu kaset VHS z dachu szkoły, a najlepsze utwory muzyczne znałeś tylko do drugiej minuty. Twoja klawiatura miała ledwo działającą spację i wytarte przyciski C, V i B od kręcenia flipów, grindowania i perfekcyjnie wylądowanych grabów Judo i Madonna.

Jeśli nie wiesz o czym mowa, współczuję, bo ominęły cię piękne chwile. A jeśli czytając te słowa słyszysz z tyłu głowy kawałek Rage Against The Machine - Guerrilla Radio, to mam dla ciebie doskonałą wiadomość.

Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2 w zremasterowanej wersji już we wrześniu.

Cóż to za piękna wiadomość! Te wspaniałe wieści pojawiły się na oficjalnych profilach Xboksa. Nowy tytuł nosi nazwę Tony Hawk’s Pro Skater 1 and 2 i jest dokładnie tym, czym powinien być: zremasterowaną wersją absolutnych klasyków gatunku.

Gra zostanie wydana 4 września 2020 r. na konsole Xbox One, PlayStation 4, ale także na PC za sprawą Epic Games Store. Za oceanem gra zostanie wyceniona na 40 dol., a edycja specjalna będzie o 10 dol. droższa. Sporo, ale powiedzmy to sobie wprost: kupimy ten tytuł w dniu premiery, albo wręcz jeszcze przed nią. 20 lat po premierze oryginału nareszcie możemy pozwolić sobie na taką zachciankę. Dla niezdecydowanych gra będzie miała darmowe demo z jednym poziomem.

tony hawk's pro skater 1 and 2 remaster class="wp-image-1145281"

Odświeżony THPS będzie zawierał wszystkie plansze z oryginału, jak i komplet postaci. Obok tytułowego bohatera zobaczymy takich profesjonalistów jak Rodney Mullen, Steve Caballero, Geoff Rowley, Bucky Lasek, czy Chad Muska.

Badzie też możliwość tworzenia własnego skejta oraz własnego skateparku.

Najważniejsze: Tony Hawk’s Pro Skater 1 and 2 będzie miał muzykę z oryginału.

tony hawk's pro skater 1 and 2 remaster class="wp-image-1145278"

W nowej wersji znajdziemy starą muzykę, co jest doskonałą wiadomością. Soundtracki ze wszystkich części THPS to jedne z najlepszych ścieżek dźwiękowych w historii gier wideo. Do dziś często do nich wracam, zwłaszcza na długich trasach w samochodzie.

Gra dostanie też tryb multiplayer, zarówno lokalny (czyli kanapowy), jak i online, do grania z graczami z całego świata.

To kolejny piękny powrót słynnej serii.

tony hawk's pro skater 1 and 2 remaster class="wp-image-1145284"

Activision nie po raz pierwszy odświeża kultowy tytuł. W ostatnich latach wydawca powrócił z odświeżonymi wersjami klasyków, czyli Spyro Reignited Trilogy, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy i Crash Team Racing Nitro-Fueled. Wszystkie te gry doskonale odnalazły się na konsolach nowej generacji, więc daje to duży kredyt zaufania nadchodzącej produkcji poświęconej deskorolce.

REKLAMA

Co więcej, wszystkie te tytuły doczekały się też wersji na Nintendo Switch. Daje to duże nadzieje na to, że za jakiś czas na Switchu zagramy również w nadchodzące Tony Hawk’s Pro Skater 1 and 2. Nikt o to nie prosił, lecz wszyscy tego potrzebowaliśmy. Czekam z utęsknieniem!

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA