1. Spider's Web
  2. Technologie

Technologie pomogą w walce z kryzysem. Trwa konkurs #AplikacjeJutraPFR

Lokowanie produktu

Ze skutkami pandemii COVID-19 będziemy borykać się latami. Polski Fundusz Rozwoju przeznaczył ponad milion złotych na nagrody w konkursie mającym wyłonić aplikacje pomagające w walce z kryzysem w trzech obszarach: Zdrowie, Praca i przedsiębiorczość oraz Społeczeństwo. 

24.06.2020
10:31
Technologie pomogą w walce z kryzysem. Trwa konkurs #AplikacjeJutraPFR

Pomysł stojący za konkursem jest niezwykle prosty:

Konkurs Aplikacje Jutra podzielono na 3 wyzwania: „Zdrowie”, „Praca i przedsiębiorczość” oraz „Społeczeństwo”.

W pierwszym z nich organizatorzy czekają na projekty aplikacji, które pomogą przekształcać opiekę zdrowia. Wśród przykładowych wyzwań związanych ze skutkami pandemii dla ochrony zdrowia, PFR podaje kwestię monitorowania i leczenia osób cierpiących na choroby przewlekłe. Innym problemem może być zwiększone zagrożenie stresem pourazowym czy izolacją społeczną. Wyzwaniem staje się też prewencja i zapobieganie chorobom, w myśl zasady: „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

W obszarze „Praca i przedsiębiorczość” uczestnicy konkursu mogą zgłaszać wszelkie rozwiązania cyfrowe, które mogą pomóc pracodawcom i pracownikom. Problemów do rozwiązania jest wiele, PFR wylicza m.in.: niską aktywność zawodową, dostosowanie dystrybucji i łańcuchów dostaw do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości czy edukację nienadążającą za potrzebami. 

„Społeczeństwo” to wyzwanie dla uczestników konkursu, którzy mają pomysł na innowacje społeczne, mogące poprawić jakość życia. Organizator zwraca tu uwagę na takie aspekty, jak pomoc w codziennych sprawach osobom starszych i samotnym, różnice w kompetencjach cyfrowych między pokoleniami, ale też kładzie akcent na kwestie związane ze spędzaniem wolnego czasu w dobie pandemii.

To oczywiście tylko kilka przykładów zagadnień i wyzwań. Pandemia COVID-19 dotknęła niemal każdego aspektu naszego życia, dlatego liczba problemów do rozwiązania jest bardzo duża.

W jaki sposób wziąć udział w konkursie Aplikacje Jutra?

Konkurs przeznaczony jest zarówno dla osób indywidualnych, zespołów, jak i firm. Żeby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się na stronie pfrsa.pl/aplikacjejutra, nagrać 5-minutowe wideo z prezentacją pomysłu i zespołu oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy. 

Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 lipca 2020 r. Pod koniec lipca zespół konkursowy wybierze 12 projektów. Finaliści zostaną zaproszeni na warsztaty prototypowania i testowania, gdzie będą mogli dopracować swój pomysł, a następnie przedstawią go jury podczas Gali Finałowej.

Pula nagród wynosi ponad 1 mln zł. Każdy ze zwycięzców jednego z trzech obszarów otrzyma 250 tys. zł. Trzy projekty mogą tez liczyć na wyróżnienie - otrzymają dofinansowane w kwocie 100 tys. zł.

Nagrody mają być przeznaczone na stworzenie prototypów pomysłów - realizację prac projektowych, programistycznych, a także promocyjnych.

Osoby, zespoły i firmy, które chcą wystartować w konkursie Aplikacje Jutra PFR mogą wziąć udział w webinarze informacyjnym, który odbędzie się 2 lipca 2020 r. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj

Polski Fundusz Rozwoju pomaga w walce ze skutkami pandemii koronawirusa.

Cyfrowa transformacja biznesu stała się koniecznością dla wielu firm w dobie pandemii COVID-19. Polski Fundusz Rozwoju stanął przed szczególnym wyzwaniem zbudowania systemu, który pomoże przedsiębiorcom w ramach Tarczy Finansowej PFR. 

Konkurs Aplikacje Jutra jest kolejnym etapem pomocy, z jednej strony, i próbą poszukiwania nowatorskich rozwiązań, które będą przydatne w walce ze skutkami pandemii.

Tekst powstał we współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju.

Lokowanie produktu
Najnowsze