REKLAMA

Tłumacz Google dużo lepszy w roamingu. Google poprawił polski język w trybie offline

Jeżeli korzystacie z aplikacji Tłumacz Google w wersji z pobranymi do pamięci urządzenia językami, to radzimy je dziś uaktualnić. Google przygotował nowe pliki do pobrania, które mają zapewnić znacznie poprawniejsze tłumaczenia.

20.12.2019 09.03
Tłumacz Google dużo lepszy w roamingu. Jest aktualizacja polskiego
REKLAMA
REKLAMA

Tłumacz Google w standardowym modelu działania przesyła wpisane przez nas słowa lub frazy do chmury, a ta stosuje różne algorytmy i zasoby by je jak najtrafniej przetłumaczyć. Aplikacja w wersji mobilnej ma jednak dodatkową funkcję. Pozwala na pobranie danego języka do pamięci urządzenia (pliki mają objętość około 100 MB na język), dzięki czemu aplikacja nie musi łączyć się z Siecią by zapewnić swoją funkcjonalność.

Jest to szczególnie przydatne w roamingu, w którym jesteśmy zazwyczaj jesteśmy kiedy opłaty za łączność z Siecią są bardzo drogie i kiedy znajdujemy się w miejscu, w którym mówi się w języku zupełnie innym niż nasz ojczysty. Google właśnie usprawnił ten mechanizm.

Tłumacz Google z 59 aktualizacjami dla języków offline. Na liście język polski.

Google twierdzi, że nowe pliki zapewnią nawet do 20 proc. bardziej precyzyjne tłumaczenia niż ich starsze wersje. Co właściwie oznaczają te procenty? Jak tłumaczy firma, to stopień zgodności poprawnego wyboru słów, form i szyku gramatycznego.

tłumacz google roaming class="wp-image-1061272"
REKLAMA

Naturalnie nie wpływa to na standardowe działanie aplikacji. Domyślnie Tłumacz Google zawsze konsultuje się z algorytmami i zasobami chmury – a te są zawsze w nowszej, bardziej skutecznej wersji. Zmiana tyczy się tylko roamingowców – ale przecież jest bardzo mile widziana. Tłumacz Google nie wydaje się mieć konkurencji: nawet u poniekąd bardzo dobrej usługi Microsoft Translator.

By pobrać lub uaktualnić języki offline, należy w aplikacji kliknąć na przycisk Menu a następnie wybrać Tłumaczenia offline. Pojawi się lista dostępnych języków do pobrania oraz aktualizacje, jeżeli któreś już wcześniej pobraliśmy. Polecamy to zrobić będąc w zasięgu Wi-Fi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA