REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Policzono, ile zarobił mobilny hit Candy Crush Soda Saga. Katowice utrzymałyby się z tej sumy przez 4 lata

Łączny dochód wygenerowany przez grę Candy Crush Soda Saga wystarczyłby na pokrycie zobowiązań i inwestycji Katowic przez cztery lata, utrzymałby Kraków przez dwa lata albo zasypałby 2/3 polskiej dziury alimentacyjnej. W King.com mają powody do zadowolenia.

01.12.2019
11:42
Policzono, ile zarobił mobilny hit Candy Crush Soda Saga
REKLAMA
REKLAMA

Candy Crush Soda Saga to zaledwie jedna z czterech podstawowych gier z serii Candy Crush. Aplikacja została wydana w 2014 r., ale jest wspierana po dziś dzień, regularnie oferując fanom nowe wyzwania. Zasada rozgrywki jest bajecznie prosta: gracz musi łączyć słodkości zgodnie z ich kolorami, czyszcząc planszę z łakoci i zdobywając za nie punkty. Chociaż banalna, zabawa wciąga niezależnie od wieku czy płci. Tytuł idealnie pasuje do mobilnych urządzeń dotykowych i to właśnie przychody ze smartfonów i tabletów stanowią lwią część zysku.

Od 2014 r. Candy Crush Soda Saga zarobiła „na czysto” ponad 2 miliardy dolarów.

 class="wp-image-1049578"

To mniej więcej 8 miliardów złotych. Mówimy o sumie po odliczeniu wszystkich kosztów i zobowiązań. To czysty zysk, jaki został wygenerowany przez aplikację oraz jej użytkowników. Na tę niesamowitą sumą złożyli się w największej części obywatele USA, stanowiący łącznie 17 proc. wszystkich graczy. Drudzy w kolejności są mieszkańcy Indii, tworzący 12 proc. całej grupy odbiorców.

Candy Crush Soda Saga została pobrana w USA prawie 70 mln razy. Aż 50 mln pobrań zostało zarejestrowanych w Indiach. W przypadku Starego Kontynentu wyróżnia się Zjednoczone Królestwo, którego mieszkańcy zostawili w grze 135 milionów dol. Zawrotna suma, ale z drugiej strony zaledwie 7 proc. wszystkich zysków wygenerowanych przez Soda Saga.

Niesamowite jest to, że Soda Saga to zaledwie jedna z czterech głównych gier Candy Crush.

 class="wp-image-1049575"
REKLAMA

Pierwsze Candy Crush pojawiło się na rynku w 2012 r. W 2014 r. przyszedł czas na omawiane Soda Saga. W 2015 r. zadebiutowało Jelly Saga. Z kolei najnowsze Friends Saga miało swoją premierę w 2018 r. Wydawca King stara się wspierać każdy z tytułów, poszerzając go o nowe wyzwania. Tych w Candy Crush Soda Saga jest już łącznie aż 2080!

Długoterminowe wsparcie się opłaca. Składająca się z czterech gier seria Candy Crush stanowi aż 85 proc. przychodu wydawcy. W najnowszym, trzecim kwartale rozliczeniowym 2019 r. King zarobił 450 mln dol. Warto dodać, że na godne pozazdroszczenia zyski pracowały głównie kobiety. Płeć piękna to aż 56 proc. społeczności Candy Crush. Spośród wszystkich grających w Candy Crush, prawdziwe pieniądze zostawia w aplikacji zaledwie 2,3 proc. użytkowników. Tyle jednak wystarczy, aby sfinansować Katowicom budżet na następne cztery lata.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA