Tech  / Lokowanie produktu

Na naukę nigdy nie jest za późno. Czarny piątek może dostarczyć potrzebnej motywacji

Na naukę nigdy nie jest za późno. Wypowiadając te słowa, myślę przede wszystkim o sobie. Mam już (lub dopiero) 40 lat i mnóstwo zapału do zdobywania wiedzy. Bo przecież zgodnie z kolejną mądrą maksymą: człowiek uczy się przez całe życie.

Wielekroć wspominałem, że tuż przed czterdziestką rozpocząłem naukę programowania. Najtrudniej było wystartować, bo w toku oficjalnej edukacji wmówiono mi nieprawdę, która towarzyszyła mi przez długie lata jako kiepska wymówka. „Jesteś humanistą” - mówili, a ja uwierzyłem, znajdując potwierdzenie w moich zainteresowaniach.

Dużo czytałem (głównie prozę i książki historyczne), nie przepadałem za naukami ścisłymi, interesowałem się historią, filozofią i naukami politycznymi. Grubo po 30. postanowiłem nadrobić zaległości z fizyki, matematyki czy chemii. Z fascynacją małego dziecka zacząłem uzupełniać wiedzę. Bardzo szybko doszedłem do wniosku, że nauczyciele i rodzice popełnili błąd, utwierdzając mnie w przekonaniu, że moje dość przeciętne oceny z przedmiotów ścisłych mają źródło w charakterze czy predyspozycjach natury psychicznej. Dziś wiem, że takie gderanie było skutecznie demotywujące, a tymczasem wystarczyło uzupełnić braki.

Piszę o tym zupełnie szczerze i nie bez przyczyny. Gdy zacząłem skradać się wokół programowania, nieśmiało badałem grunt, sprawdzając czy mogę podjąć naukę w tej dziedzinie. Zacząłem rozwiązywać testy predyspozycji, zadania logiczne i szybko pozbyłem się piętna „humanisty”.

Żyjemy we wspaniałych czasach. Do nauki potrzebujemy dziś przede wszystkim komputera i połączenia z internetem. W sieci znajdziemy setki tysięcy kursów, szkoleń, tutoriali na interesujące nas tematy.

Ucząc się korzystam z różnych źródeł i wielu form przyswajania wiedzy. Wyszukuję szkolenia online, przeglądam kursy wideo, kupuję podręczniki. W zgłębianiu tajników web developmentu pomagają mi bezpłatny CodeCamp, składający się z ponad 1400 zadań i The Complete 2019 Web Development Bootcamp, o którym opowiem przy innej okazji.

Czarny Piątek to dobra okazja, by sprawdzić czy odpowiadają nam kursy wideo.

Na platformie Udemy znajdziemy ponad 80 tys. kursów w różnych językach. Jeżeli chcemy nauczyć się tworzenia stron internetowych, powinniśmy zacząć od HTML-a, CSS-a, JavaScriptu, a także frameworków (np. Bootstarapa). Dziś musimy zdobywać wiedzę, poznając wiele technologii. Znajomość jednej czy dwóch nie wystarczy, jeżeli poważnie myślimy o programowaniu.

Udemy Czarny Piątek

Jeżeli sporo już umiemy i znamy podstawy języków C#, Java, Python, czy C++, możemy zwiększyć swoje kompetencje. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zmierzyć się z kursem poświęconym silnikowi Unreal 4 i C++ w kontekście gier wieloosobowych. Szkolenie zostało zatwierdzone przez Epic Games, a jego twórcą jest były inżynier tego studia Tom Looman.

Udemy to nie tylko programowanie. Dla czystej przyjemności lub zdobywania praktycznych umiejętności możemy wziąć udział w kursie Photoshopa i rysunku od podstaw. To to tylko kilka przykładów. Po wpisaniu w wyszukiwarkę szukanego przez nas zagadnienia zobaczymy listę szkoleń.

Z okazji Czarnego Piątku na platformie Udemy znajdziemy mnóstwo kursów w cenie 34,99 zł. Zachętą do skorzystania z promocji jest dodatkowy benefit. Każdy użytkownik, który kupi kurs 22 lub 23 listopada otrzyma specjalny kredyt Udemy umożliwiający darmowe uczestnictwo w wybranym kursie. Kredyt będzie można zrealizować 26 i 27 listopada.

* Partnerem tekstu jest platforma Udemy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst