1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Technologie

Na naukę nigdy nie jest za późno. Czarny piątek może dostarczyć potrzebnej motywacji

Na naukę nigdy nie jest za późno. Czarny piątek dostarczy potrzebnej motywacji

Na naukę nigdy nie jest za późno. Wypowiadając te słowa, myślę przede wszystkim o sobie. Mam już (lub dopiero) 40 lat i mnóstwo zapału do zdobywania wiedzy. Bo przecież zgodnie z kolejną mądrą maksymą: człowiek uczy się przez całe życie.

Wielekroć wspominałem, że tuż przed czterdziestką rozpocząłem naukę programowania. Najtrudniej było wystartować, bo w toku oficjalnej edukacji wmówiono mi nieprawdę, która towarzyszyła mi przez długie lata jako kiepska wymówka. „Jesteś humanistą” - mówili, a ja uwierzyłem, znajdując potwierdzenie w moich zainteresowaniach.

Dużo czytałem (głównie prozę i książki historyczne), nie przepadałem za naukami ścisłymi, interesowałem się historią, filozofią i naukami politycznymi. Grubo po 30. postanowiłem nadrobić zaległości z fizyki, matematyki czy chemii. Z fascynacją małego dziecka zacząłem uzupełniać wiedzę. Bardzo szybko doszedłem do wniosku, że nauczyciele i rodzice popełnili błąd, utwierdzając mnie w przekonaniu, że moje dość przeciętne oceny z przedmiotów ścisłych mają źródło w charakterze czy predyspozycjach natury psychicznej. Dziś wiem, że takie gderanie było skutecznie demotywujące, a tymczasem wystarczyło uzupełnić braki.

Piszę o tym zupełnie szczerze i nie bez przyczyny. Gdy zacząłem skradać się wokół programowania, nieśmiało badałem grunt, sprawdzając czy mogę podjąć naukę w tej dziedzinie. Zacząłem rozwiązywać testy predyspozycji, zadania logiczne i szybko pozbyłem się piętna „humanisty”.

Żyjemy we wspaniałych czasach. Do nauki potrzebujemy dziś przede wszystkim komputera i połączenia z internetem. W sieci znajdziemy setki tysięcy kursów, szkoleń, tutoriali na interesujące nas tematy.

Ucząc się korzystam z różnych źródeł i wielu form przyswajania wiedzy. Wyszukuję szkolenia online, przeglądam kursy wideo, kupuję podręczniki. W zgłębianiu tajników web developmentu pomagają mi bezpłatny CodeCamp, składający się z ponad 1400 zadań i The Complete 2019 Web Development Bootcamp, o którym opowiem przy innej okazji.

Czarny Piątek to dobra okazja, by sprawdzić czy odpowiadają nam kursy wideo.

Na platformie Udemy znajdziemy ponad 80 tys. kursów w różnych językach. Jeżeli chcemy nauczyć się tworzenia stron internetowych, powinniśmy zacząć od HTML-a, CSS-a, JavaScriptu, a także frameworków (np. Bootstarapa). Dziś musimy zdobywać wiedzę, poznając wiele technologii. Znajomość jednej czy dwóch nie wystarczy, jeżeli poważnie myślimy o programowaniu.

Udemy Czarny Piątek

Jeżeli sporo już umiemy i znamy podstawy języków C#, Java, Python, czy C++, możemy zwiększyć swoje kompetencje. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zmierzyć się z kursem poświęconym silnikowi Unreal 4 i C++ w kontekście gier wieloosobowych. Szkolenie zostało zatwierdzone przez Epic Games, a jego twórcą jest były inżynier tego studia Tom Looman.

Udemy to nie tylko programowanie. Dla czystej przyjemności lub zdobywania praktycznych umiejętności możemy wziąć udział w kursie Photoshopa i rysunku od podstaw. To to tylko kilka przykładów. Po wpisaniu w wyszukiwarkę szukanego przez nas zagadnienia zobaczymy listę szkoleń.

Z okazji Czarnego Piątku na platformie Udemy znajdziemy mnóstwo kursów w cenie 34,99 zł. Zachętą do skorzystania z promocji jest dodatkowy benefit. Każdy użytkownik, który kupi kurs 22 lub 23 listopada otrzyma specjalny kredyt Udemy umożliwiający darmowe uczestnictwo w wybranym kursie. Kredyt będzie można zrealizować 26 i 27 listopada.

* Partnerem tekstu jest platforma Udemy.

Lokowanie produktu