REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Na to czekałem - kartę Revolut można już dodać do Google Pay

Na tę nowinę czekałem od dawna. Kartę Revolut można już podpiąć pod Google Pay i płacić smartfonem za granicą bez prowizji i z bardzo dobrym kursem wymiany walut.

18.07.2018
11:04
Revolut w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Revolut to jedna z najciekawszych usług płatniczych ostatnich lat. Jeśli nie wiesz, jak działa, zapraszam do przeczytania mojej relacji z Włoch, gdzie płaciłem tylko przy użyciu Revoluta, dzięki czemu zaoszczędziłem sporo pieniędzy.

W dużym skrócie, Revolut to karta płatnicza obsługująca na tę chwilę 26 walut, w tym oczywiście złotówki. Kartę możemy mieć w formie fizycznej, co pozwoli nam na płatności w sklepach, a także w formie wirtualnej, która przyda się do płatności w internecie, np. przy zamawianiu sprzętu z Amazona.

Revolut nie pobiera prowizji za przewalutowanie (choć od jakiegoś czasu są drobne opłaty za przewalutowania w weekendy, więc lepiej wymienić pieniądze zawczasu w dni pracujące). Do tego kurs wymiany jest bardzo korzystny i przeważnie bije na głowę kursy oferowane przez polskie banki lub przez inne usługi finansowe, np. PayPal.

Usługa ma ponad milion klientów w Europie. Najwięcej w Wielkiej Brytanii, na drugim miejscu jest Francja, a na trzecim Polska.

Teraz kartę Revolut można dodać do Google Pay.

To duża zmiana, która właśnie weszła w życie. Dotychczas Google Pay nie obsługiwał kart Revoluta, ale dziś się to zmieniło. Przed chwilą dodałem moją kartę do usługi Google’a i uzyskałem pozytywną weryfikację, dzięki czemu mogę płacić smartfonem wykorzystując do tego kartę Revolut. W moim przypadku dodałem fizyczną kartę MasterCard.

W Polsce płatności Google Pay przy użyciu karty Revolut będą miały niewielkie zastosowanie (choć będą jak najbardziej możliwe), ale moc tego rozwiązania poznamy za granicą. W krajach obsługujących Google Pay będziemy mogli płacić smartfonem, korzystając ze wszystkich zalet Revoluta, w tym korzystnego kursu wymiany walut i braku prowizji.

 class="wp-image-770608"

Karty Revolut nadal nie można natomiast dodać do Apple Pay.

W Revolucie brakuje mi już tylko jednej funkcji.

REKLAMA

Nadal nie możemy uzyskać numeru IBAN przypisanego do rachunku prowadzonego w polskich złotych. Prawdopodobnie zmieni się to z czasem, bo taka możliwość niedawno pojawiła się dla rachunków prowadzonych w euro, a wcześniej była dostępna dla funta brytyjskiego.

Numer IBAN zasadniczo pozwoliłby korzystać z Revoluta tak jak ze zwykłego rachunku bankowego. Największą zaletą byłaby możliwość otrzymywania przelewów, np. wynagrodzeń z pracy. Obecnie musimy sami zasilić konto Revolut, więc całość działa na zasadzie prepaid.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA