1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Każdy gracz chciałby znaleźć procesor Intel Core i7-8700K pod choinką

Lokowanie produktu

Gdyby tak sprawić sobie nowy procesor na święta… Zastanówmy się, czy Intel Core i7-8700K to dobra inwestycja.

14.12.2017
11:56
Core i9 oraz sześć rdzeni w laptopie. Intel zaprezentował swoje najnowsze procesory

Koperty. Banknoty. Przelewy. Wokół polskiego wigilijnego stołu coraz częściej kursują nie tylko uszka z barszczem, ale również wszelkiego rodzaju finansowe prezenty i gratyfikacje. Czy warto przeznaczyć pozyskane w ten sposób środki na nowy procesor ? Wszak Intel Core i7-8700K to w dalszym ciągu najlepsze rozwiązanie do gier.

Jest znacznie lepiej, niż było.

Nowy Coffee Lake wyrósł na bazie Kaby Lake, który to pochodzi bezpośrednio od Skylake. Mamy więc trzecią generację procesorów tworzonych w tej samej technologii 14 nm. Intel zwleka z wdrożeniem 10 nm procesorów, lecz nie oznacza to, że Core i7-8700K to po prostu wyższe taktowanie zegara. Zmiany sięgają znacznie, znacznie głębiej.

Wraz z ósmą generacją procesorów, producent ostatecznie zrywa z niezmiennymi czterema rdzeniami dla i7. Intel Core 8700K ma sześć rdzeni oraz dwanaście wątków. Taktowanie bazowe wynosi 3,7 GHz, a taktowanie maksymalne to 4,6 GHz. Producent kończy tym samym z ograniczeniem do czterech rdzeni, co docenią głównie producenci treści korzystający z zaawansowanych programów. Jednak mimo wszystko to gracze mogą być najbardziej zadowoleni z procesora Intel Core i7-8700K.

Intel Core i7-8750K class="wp-image-585578"

Intel Core 8700K cenowo mieści się między słabszym 7700K poprzedniej generacji, a droższym Ryzenem 7 1800X. Co ciekawe, w większości testów oraz w większości gier wideo sześciordzeniowy procesor Coffee Lake sprawuje się lepiej od ośmiordzeniowego rywala AMD. Wyjątkiem są zaawansowane programy do tworzenia i edycji zawartości, które w pełni wykorzystują większą liczbę rdzeni. Jeżeli jednak porównamy pracę na jednym z nich, Intel zdecydowanie wygrywa.

Gry wideo (3D Mark FireStrike), wirtualna rzeczywistość (VR Mark), symulowane środowisko pracy (PC Mark 8 Work) - w 4 na 5 przypadkach Intel Core i7-8700K oferował lepsze wyniki w tych kategoriach. Kosztując przy okazji odczuwalnie mniej od Ryzena.

Czy to oznacza, że Intel Core i7-8700K jest idealnym rozwiązaniem dla gracza?

Jeśli posiadacie PC skladany dwa, trzy lata temu, zmiana nie jest konieczna. Lepiej poczekać na nowe 10 nm procesory Intela. Jeżeli jednak myślicie o generalnym remoncie pod obudową, celujecie w potężną kartę GeForce GTX 1080, nową płytę główną i sprzęt na długie lata - tutaj Intel Core i7-8700K jest jak znalazł. To produkt z najbardziej opłacalnym stosunkiem ceny do możliwości oraz długowieczności. Sześć rdzeni to bardzo dobra inwestycja na przyszłość, a sam procesor rewelacyjnie spisuje się w parze z topowymi kartami graficznymi.

Pssst… szukasz innych prezentów pod choinkę? Zatem zajrzyj do naszego Poradnika Świątecznego. Blogerzy Spider’s Web przygotowali w nim listę polecanych przez siebie gadżetów, które warto podarować najbliższym.

Lokowanie produktu
Najnowsze