REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

15 rzeczy, które musisz wiedzieć o nowych Poke Gymach i systemie motywacji w Pokemon GO

Niantic ogłosiło właśnie mnóstwo zmian w Pokemon GO. Nowy system walk to dopiero początek. Sprawdziliśmy, jak dokładnie zmienią się Poke Gymy.

20.06.2017
9:04
Pokemon GO APK 2 generacja
REKLAMA
137 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Pokemon GO w przyszłym miesiącu obchodzi pierwsze urodziny. Z tej okazji Niantic przygotowało dla graczy sporo niespodzianek. Na aktualizację, którą biorąc pod uwagę skalę zmian, swobodnie można określi jako Pokemon GO 2.0, jeszcze czekamy, ale już teraz wiemy, czego się spodziewać. Zebrałem wszystkie najważniejsze informacje o nowościach w Poke Gymach w jednym miejscu.

Najważniejszą zmianą w Pokemon GO jest to, że Niantic wreszcie zaczęło dialog z graczami.

Niantic, czyli twórcy gry Pokemon GO, to mała firma - zwłaszcza biorąc pod uwagę skalę projektu, na jaki porwali się programiści. Popularność gry przerosła oczekiwania wszystkich. Długie tygodnie, zamiast pracować nad nowościami, łatano błędy i walczono z oszustami, którzy przeciążali serwery. Zabrakło mocy przerobowych na to, by komunikować się ze społecznością.

Gra była uaktualniana przy wtórze lakonicznych komunikatów na ronie internetowej. Na wiadomości e-mail odpowiadano po miesiącu albo wcale. To się jednak niedawno zmieniło, a w dodatku przedstawiciele Niantic są już aktywni w sieci. Kontaktują się z prasą, udzielają wywiadów i nawet odpowiadają konkretnie na pytania graczy w serwisie Reddit.

Wszystko po to, by zachęcić graczy do powrotu - a jest do czego wracać!

Po premierze Pokemon GO wiele rzeczy poszło źle, a niedzielni gracze ze względu na problemy techniczne i brak motywacji do dalszej zabawy szybko się znudzili. Pozostali przy Pokemon GO tylko najwytrwalsi. Nadal są miliony takich osób, a gracze zapewniają firmie przyjemne zarobki, więc nic dziwnego, że Niantic przygotowało dla nich tyle nowości.

Wczoraj zakomunikowano zmiany na oficjalnej stronie internetowej. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób Poke Gymy zostaną gruntownie przebudowane. Wiemy też, że w przyszłości gracze będą mogli brać udział w raidach. Pojawiły się nowe przedmioty i pierwsze oficjalne informacje na temat tego, jak będą wyglądały eventy Pokemon GO w prawdziwym świecie.

Pokemon GO - nowe Poke Gymy

Pokemon GO raids gym zmiany system walk class="wp-image-572245"

1. Nowych Poke Gym będzie bronić 6 Pokemonów.

Do tej pory nowo przejęty Gym pozwalał na start umieścić w nim tylko trzy stworki przez trzech różnych graczy. Mozolny trening pozwalał podnieść poziom areny i maksymalna liczba Pokemonów w Gymie wynosiła 10 sztuk. Teraz to wypośrodkowano - każda arena będzie chroniona przez 6 stworków, a ta liczba będzie stała.

2. Brak systemu treningu to dobra i zła wiadomość.

Slotów nie trzeba będzie odblokowywać. W rejonach, gdzie areny miały niski poziom, więcej graczy będzie mogło zdeponować swoje stworki. Niestety tam, gdzie dominowały 10-poziomowe areny, liczba slotów się zmniejszy. Na szczęście gracze donoszą, że w grze pojawiają się nowe Poke Gymy.

3. Brak tych samych gatunków to szansa na dywersyfikację obrońców.

Walki w gymach mogą być znacznie ciekawsze dzięki temu, że nie będzie można w nich umieszczać więcej niż jednego stworka danego gatunku. Koniec z arenami, które blokuje armia Blisseyów. Teraz tylko jeden gracz może wybrać Blisseya, a to dopiero pierwszy ze sposobów, by zachęcić graczy do wybierania nowych obrońców.

4. System motywacji zastąpi system prestiżu.

Znika opcja trenowania na własnej arenie, a stworki nie będą już sortowane ze względu na parametr CP. Zamiast tego każdy Pokemon będzie miał własny wskaźnik motywacji do walki. Jeśli spadnie on do zera, to ten konkretny stworek wróci do trenera, robiąc miejsce dla nowego gracza.

5. Kolejność obrońców na arenie się zmienia.

Do tej pory stworki na arenie sortowane były w oparciu o parametr CP. Im niższy, tym większa szansa na to, że jako pierwszy zostanie zdjęty i wróci do trenera. Teraz kolejność ustalana jest na podstawie tego, w jakiej kolejności zdeponowano stworki - ten umieszczony w Poke Gym najdawniej walczy pierwszy.

Pokemon GO raids gym zmiany system walk class="wp-image-572246"

6. Nie oznacza to, że nie warto być pierwszym na liście.

Nie w każdej sytuacji będzie tak, że Pokemon ustawiony jako pierwszy obrońca wróci z niej jako pierwszy. Zależy to od miernika motywacji. Po walce motywację traci każdy z obecnych na arenie stworków. Niektóre będą ją tracić samoistnie szybciej niż inne. Gracze będą mogli poprawiać motywację, używając Berry.

7. Motywacja zależy od danego Pokemona.

Niantic chce zniechęcić graczy do deponowania w roli obrońców swoich najsilniejszych podopiecznych. Dragonite z ok. 3000 CP może stracić nawet połowę motywacji po upływie pół dnia, a stworki słabsze w walce będą tracić jej mniej wraz z upływem czasu. Minus? Słabsze stworki łatwiej je pokonać. Coś za coś.

8. To, że Pokemon zostanie strącony z Gymu, to dobra wiadomość!

W poprzednim systemie gracz był nagradzany Poke Coinsami po samodzielnym kliknięciu przycisku w sklepie. Teraz monety będą przyznawane, gdy Pokemon zostanie usunięty z areny. Liczba zdobytych Poke Coins będzie uzależniona od tego, jak długo jej bronił. Dzienny limit pozostaje jednak niezmienny - 100 monet.

9. Karmienie stworków Berry.

Po zdeponowaniu Pokemona będzie on stale tracił motywację do walki - po przegranej i w wyniku upływu czasu. Aby podnieść jego motywację, można karmić go owocami. W zamian za to gracz otrzyma w bonusie Stardust. Karmić można dowolnego Pokemona z drużyny, a wbrew przewidywaniom swojego nie da się karmić zdalnie.

10. Owoce będą miały różny wpływ na Pokemony.

Karmienie stworków Berries podniesie ich motywacje. Podstawowe owoce, czyli Razz Berry, Pinap Berry i Nanab Berry będą miały taki sam efekt przy tym zastosowaniu, a Nanab Berry stanie się w końcu użyteczne. Nowy przedmiot w grze, czyli Golden Razz Berry, przywróci zaś całą motywację Pokemona naraz.

Pokemon GO raids gym zmiany system walk class="wp-image-572247"

11. Nowe powiadomienia w Pokemon GO.

Aplikacja Pokemon GO w nowej wersji będzie mogła wysyłać powiadomienia, gdy tylko Pokemon wróci z areny. Będzie można od razu sprawdzić, jak długo się bronił i jak dużo Poke Coins przyniósł do domu. Niewykluczone, że pojawią się też inne rodzaje powiadomień.

12. Poke Gym będzie po części zachowywał się jak Poke Stop.

Niantic zachęca do częstego odwiedzenia aren. Od teraz każdy Poke Gym będzie pozwalał na zbieranie przedmiotów tak jak Poke Stop. Nie będzie jednak możliwości, by użyć na arenie Lure Module. Można spodziewać się natomiast tego, że z Poke Gym częściej będą wypadały Revive'y i Potiony.

13. Odznaki za przejęcie Gymu.

Każdy Poke Gym będzie miała teraz odznakę. Toczenie walk i karmienie Pokemonów pozwoli zdobyć kolejne poziomy: Basic, Bronze, Silver i Gold. Medale i przejęcie Poke Gym przez drużynę gracza będą nagradzane lepszymi przedmiotami podczas wizyty. Na liście odznak opisane zaś zostaną przejęte areny.

14. Pokemon GO pozwoli wspominać podróże.

W menu odznak będzie można od teraz podejrzeć na mapie, gdzie w przeszłości zdobyto odznaki. Warto dodać, że od teraz nieodwiedzone Poke Stopy, widoczne na głównym ekranie gry, będą miały dodatkowe kółko, które zniknie wraz ze zmianą koloru na fioletowy. To ukłon w stronę daltonistów.

15. Na koniec zaś zła wiadomość dla osób, które chciałyby ukończyć Pokemon GO.

Z gry zniknął system treningu, ale przypisany do niego medal nadal jest obecny w grze. Niestety gracze, którzy nie zdobyli złotego medalu za trenowanie, nie będą mogli już tego zrobić. Niantic potwierdziło, że trofeum Ace Trainer nie zniknie z gry, ale nie ma sposobu, by poprawić wynik!

REKLAMA

To by było na tyle, jeśli chodzi o informacje o arenach, które udało mi się skompletować. W kolejnym tekście skupię się na raidach i eventach w Pokemon GO.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA