REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Największa zmiana w Pokemon GO od premiery gry. Niantic zapowiada zupełnie nowy system walk i raidy

Niantic zapowiedziało właśnie zupełnie nowy system walk w Pokemon GO. Areny nazywane Poke Gym zmienią się nie do poznania, pojawią się odznaki i nowe przedmioty, a w dodatku gracze będą mogli uczestniczyć w wieloosobowych raidach. Poznaliśmy już szczegóły zmian, które zapowiadają się niesamowicie.

19.06.2017
17:03
Pokemon GO raids gym zmiany system walk
REKLAMA
207 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

[pokemongo-fb]

Za kilka tygodni Pokemon GO będzie świętować pierwszą rocznicę. Gra mobilna, o której w wakacje 2016 roku mówił cały świat, doczeka się niedługo największej zmiany w mechanice od premiery. Niantic postanowiło gruntownie przebudować system walk, w którym drużyny rywalizują o areny nazywane Poke Gymami.

Pokemon GO raids gym zmiany system walk class="wp-image-572245"

Niantic rozwiązuje kilka problemów, które trapiły poprzedni system walk w Pokemon GO i zachęca do zabawy na kilka nowych sposobów.

Przez ostatni rok gracze poznali dość prymitywny system przejmowania aren w Pokemon GO od podszewki. Bardzo szybko zabawa w przejmowanie Poke Gymów stała się domeną wyłącznie najbardziej zaangażowanych trenerów, a odbicie miejscówki przez przeciwną drużynę stawało się szalenie czasochłonne i... nudne.

Zniechęcało to wiele osób do gry. W dodatku tym najwytrwalszym graczom mocno we znaki zaczęli dawać się wszelkiej maści oszuści - spooferzy i posiadacze kilku kont. Nowy system walk zbliża areny rozsiane po mapie do tych, które gracze znają z głównej serii gier Pokemon na konsole.

Poke Gymy w Pokemon GO zmieniają się nie do poznania.

Zniknie całkowicie system podbijania prestiżu areny. Na jednej arenie drużyna będzie mogła umieścić teraz do 6 stworków. Wcześniej arena początkowo miała 3 miejsca na Pokemony graczy, a podbicie jej poziomu przez dodawanie punktów prestiżu umożliwiało zwiększenie tej liczby do 10 miejsc.

Pokemon GO raids gym zmiany system walk class="wp-image-572246"

Niantic zadba teraz o to, by areny były różnorodne. W Poke Gymie będzie mógł zostać umieszczony tylko jeden Pokemon danego gatunku. Wcześniej można było trafić na areny, gdzie np. 10 graczy zostawiło po jednym Blisseyu. Trenerzy, zamiast spędzić godzinę na walce, często rezygnowali z zabawy.

Kolejność stworków, z którymi będą walczyć gracze przeciwnej drużyny, nie będzie w dodatku uzależniona od parametru CP.

W grze można znaleźć ponad 200 gatunków Pokemonów, ale do tej pory w arenach spotykało się zwykle tylko kilka z nich. Gdzie nie spojrzeć, to pojawiał się Dragonite, Tyranitar, Blissey, Snorlax, Gyarados i Rhydon. Wszystko przez wyśrubowane parametry. Pozostawienie innego Pokemona mijało się z celem.

W nowych arenach CP nie będzie miało to już aż takiego znaczenia. Gracze będą walczyć z Pokemonami w kolejności, w której zostały zdeponowane. W połączeniu z ograniczeniem do jednego stworka danego gatunku na arenę może to doprowadzić do zwiększenia różnorodności i uatrakcyjnienia rozgrywki.

Pokemon GO raids gym zmiany system walk class="wp-image-572247"

To nie koniec zmian - prestiż zastępuje motywacja.

Prestiż areny zastąpi nowy system określający to, jak dużo wysiłku musi włożyć przeciwna drużyna, by przejąć Poke Gym. Każdy Pokemon, który zostanie przypisany do areny, będzie miał swój własny wskaźnik motywacji. Będzie on się zmniejszał wraz z upływem czasu i po przegranych walkach.

Jeśli motywacja Pokemona spadnie do zera, to po przegranej walce wróci on do trenera. W dodatku wraz ze spadającym wskaźnikiem motywacji będzie się zmniejszał parametr CP danego stworka, co ułatwi przejęcie areny przeciwnej drużynie. Gracze będą mieli wpływ na motywację stworków drużyny, karmiąc je Berries.

Pokemon GO wprowadza odznaki!

Jednym z celów w grach z głównej serii Pokemon było zdobywanie odznak (Badge) za wygrane walki z liderami Aren. Podobny system wprowadzony zostanie do Pokemon GO. Do każdej z aren zostanie przypisana odznaka dla danego gracza, której poziom będzie można zwiększać na kilka sposobów.

 class="wp-image-572248"
Pokemon GO raids gym zmiany system walk

Poziom takiego Badge'a będzie można zwiększyć poprzez toczenie walk, karmienie stworków i zbieranie przedmiotów z Aren. Po najbliższej aktualizacji będą one zachowywać się podobnie jak Poke Stopy i będzie można zdobywać w nich przedmioty. Im wyższy poziom odznaki, tym na lepsze przedmioty można liczyć.

Oprócz tego w Pokemon GO pojawia się tzw. raidy.

To zupełnie nowy typ rozgrywki w Pokemon GO, który jest nastawiony na współpracę pomiędzy graczami. Działa to podobnie do raidów w grach MMO, gdzie ogromna grupa graczy musi połączyć siły by zrealizować wspólny cel. Celem raidów w Pokemon GO będzie pokonanie bardzo silnego Pokemona nazywanego Raid Boss.

Raidy będą połączone z mechanizmem aren. Przed rozpoczęciem takiej walki wszystkie stworki zdeponowane w Poke Gym wrócą do graczy, a na szczycie areny pojawi się... ogromne jajko wraz z licznikiem. Jak tylko licznik dojdzie do zera, to rozpocznie się walka z potężnym przeciwnikiem.

Pokemon GO raids gym zmiany system walk class="wp-image-572249"

Aby wziąć udział w takim raidzie, gracze będą musieli wykorzystać przedmiot o nazwie Raid Pass.

Taki przedmiot można zdobyć raz dziennie, odwiedzając arenę, ale nie można przechowywać w ekwipunku więcej niż jednego jednocześnie. Nie zabraknie jednak opcji dokupienia Raid Passów za Poke Coins w sklepie. Wygląda na to, że Niantic znalazło nowy sposób na zarobek podobny do Inkubatorów.

W walce z bossem będzie mogło wziąć udział do 20 graczy. Ich zadaniem jest pokonanie bossa w przeciągu 5 minut. Jeśli to się uda, to będą mieli szansę złapać takiego potężnego Pokemona. Nie musi to być akurat jeden z legendarnych stworków, ale można rozsądnie założyć, że raid będzie sposobem, by je złapać.

Pokemon GO wprowadzi nowy typ przedmiotów znany z gier Pokemon na konsole Nintendo, które będzie można zdobyć wyłącznie podczas raidów:

  • Rare Candy - specjalny cukierek, który można zmienić w Candy dowolnego gatunku stworka;
  • Technical Machine - dwa przedmioty, które pozwolą nauczyć stworka nowego ruchu: szybkiego lub specjalnego;
  • Golden Razz Berry - nowy owoc, który znacznie podniesie szansę złapania spotkanego Pokemona i całkowicie naładuje współczynnik motywacji stworka na arenie.

Niantic zapowiadało, że system walk w Pokemon GO zostanie odświeżony, ale nie podejrzewałem tak daleko idących zmian. Po zapoznaniu się z opisem nowości nie mogę się już doczekać, aż będę mógł wypróbować je w praktyce. Twórcy gry rozwiązali za jednym zamachem wiele różnych problemów.

REKLAMA

W celu aktualizacji systemu walk dzisiaj ok. 21:00 polskiego czasu Poke Gymy zostaną czasowo wyłączone, a po kolejnej aktualizacji gry Niantic wprowadzi nowy system walk. Raidy pojawią się w przeciągu najbliższych tygodni - z początku w wersji beta w wybranych lokalizacjach, a potem na całym świecie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA