1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt

IEM 2017 to nie tylko gry. Sprawdziliśmy jak tworzy się od zera maszynkę do golenia... na drukarce 3D

Zortrax i Gillette na IEM 2017, czyli maszynki w druku 3D

Co robił Gillette na IEM 2017? Promował w ciekawy sposób ideę druku 3D na drukarkach Zortrax. Co to ma wspólnego z grami? Niewiele, ale i tak warto było zajrzeć na to stoisko!

IEM 2017 to nie tylko e-sportowe rozgrywki, ale też ogromna przestrzeń pełna stoisk najróżniejszych producentów, dystrybutorów, sklepów i organizacji. Wśród firm można znaleźć nawet takie, których nie kojarzylibyśmy bezpośrednio z graczami.

zortrax-gillette-iem-2017-druk-3d-5

Na hali wystawowej podczas tegorocznego finału IEM można było znaleźć stoisko marki Gillette.

Firma jest jednym ze sponsorów imprezy i postanowiła reklamować w jej trakcie swoje produkty, czyli maszynki do golenia. Może to nie są klawiatury czy myszy mające bezpośredni związek z grami wideo, no ale hej - ale gracz czy nie gracz, produktami z tej kategorii z pewnością będzie zainteresowany.

Stoisko Gillette cieszyło się podczas targów sporym zainteresowaniem i nic w tym dziwnego. Znalazło się tam kilka stanowisk z drukarkami 3D polskiej marki Zortrax. Dzięki temu gracze, nierzadko będący entuzjastami nowych technologii, mogli zobaczyć jak drukowanie przedmiotów wygląda w praktyce.

zortrax-gillette-iem-2017-druk-3d-14

Zortrax na IEM 2017 tworzył z tworzywa sztucznego rączki maszynek do golenia.

Drukarki 3D pracowały non stop i pokazywały powoli powstające uchwyty maszynek na różnych etapach. Każda drukarka miała wkład w innym kolorze z jaskrawej palety, a dzięki temu powstające uchwyty mogą być niebieskie, pomarańczowe itp.

Na małym ekraniku w drukarkach Zortrax M200 obok zaklejonego taśmą na czas targów slotu na kartę microSD wyświetlane było kilka informacji o parametrach z jakimi maszyna pracuje. Podawany był też szacowany czas zakończenia druku.

zortrax-gillette-iem-2017-druk-3d-11

Miałem okazję zaprojektować nawet własny wzór maszynki.

Możliwe to było dzięki działającemu w przeglądarce programowi RzrMkr opartego na platformie DriveWorks. Po otwarciu generatora wybrałem jeden rodzaj uchwytu z kilkunastu propozycji.

Te są najróżniejsze - od klasycznych pod wymyślne i abstrakcyjne, które mają przykuwać uwagę, ale raczej nie będzie się ich wygodnie trzymać. Wybrałem wariant klasyczny maszynki na bazie Mach 3.

zortrax-gillette-iem-2017-druk-3d-16

Po wyborze wzoru musiałem jeszcze wymyślić napis, który został nałożony na wyrenderowany model 3D maszynki wyświetlany w RzrMkr. Teraz czekam, aż mój uchwyt powstanie!

ZOBACZ: Świetne cosplaye, LoL i GRY RETRO, czyli relacja z IEM 2017