REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Duża zmiana. Chrome na iOS będzie w końcu rozwijany tak, jak inne wersje

Chrome na iOS do tej pory różnił się od pozostałych wersji ze względu na licencję, na jakiej udostępniany był kod oprogramowania. To się wreszcie zmienia. Wersja na iPhone'y i iPady, podobnie jak wszystkie inne wydania przeglądarki Google'a, będzie udostępniana jako open-source.

01.02.2017
20:34
Google Chrome na iOS - od teraz open-source
REKLAMA
REKLAMA

Google udostępnia przeglądarkę internetową na wiele różnych systemów operacyjnych. Większość z wydań jest rozwijana w ramach projektu Chromium, ale Chrome na iOS zawsze istniał w oderwaniu od pozostałych wersji.

Związane jest to z polityką Apple'a.

Chrome na iOS nie mógł być rozwijany wspólnie z Chrome na inne platformy. Google zamiast silnika Blink używanego od 2013 roku w przeglądarce na komputery i Androida, w wersji na iPhone'y i iPady musiał korzystać dalej z WebKit.

Związane jest to z zasadami, jakie panują w App Storze. Twórcy Chrome'a musieli się do nich dostosować. Z tego powodu Chrome na iOS-a rozwijany był w dużej mierze niezależnie od pozostałych wariantów. Udostępniany był też na innej licencji.

Chrome na iOS od teraz jest udostępniany jako open-source.

Wymagało to nieco pracy po stronie Google'a, ale firma pochwaliła się właśnie, że udało się włączyć kod Chrome na iOS do projektu Chromium.

REKLAMA

Dzięki temu wszyscy programiści, którzy będą mieli na to ochotę, mogą pobierać kod Chromium na iOS. Pozwoli to im, dzięki Xcode na system macOS, stworzyć swój własny build.

Kod Chrome na iOS można znaleźć na stronie Chromium.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA