REKLAMA

Affinity Designer w pełnej wersji na Windows. Na start spora zniżka

Debiutujący ostatnio na Windowsie Affinity Photo to nie jedyny program graficzny, który ma zamiar mocno powalczyć z pakietem Adobe. Na Windowsie właśnie pojawiła się pełna wersja świetnego Affinity Designer. Przez ograniczony czas kupisz go w promocyjnej cenie.

17.11.2016 12.26
Affinity Designer w pełnej wersji na Windows
REKLAMA
REKLAMA

Wiele osób z pewnością słyszało o programie Affinity Photo, który jest bardzo zaawansowaną alternatywą dla Photoshopa. Od niedawna program jest dostępny na Windowsie, gdzie można go bezpłatnie testować w ramach otwartej bety.

To świetna okazja, żeby przemyśleć, czy naprawdę warto zostawiać co miesiąc abonament u Adobe.

Affinity Designer w pełnej wersji już dostępny

Affinity Designer w pełnej wersji na Windows class="wp-image-529224" title="Affinity Designer w pełnej wersji na Windows"

Tym razem Affinity ma dobre wieści dla projektantów. Drugi program pakietu, czyli Affinity Designer, właśnie wyszedł na Windowsie z fazy beta i od dziś jest dostępny jako gotowy produkt. Program od razu debiutuje w wersji 1.5.

Affinity Designer - podobnie jak program Photo - w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy spotkał się z dużym uznaniem użytkowników komputerów Mac. Teraz pełnię możliwości Designera można w końcu wykorzystać także na platformie Windows.

Jeśli zamierzasz kupić Affinity Designer, warto się pospieszyć

Affinity Designer w pełnej wersji na Windows class="wp-image-529226" title="Affinity Designer w pełnej wersji na Windows"

Beta Designera była bezpłatna, ale za pełną wersję produktu trzeba oczywiście zapłacić. Na osłodę Affinity proponuję całkiem atrakcyjną zniżkę w wysokości 20 proc., która będzie obowiązywać przez krótki czas po premierze programu.

Affinity Designer można teraz kupić za 39,99 euro (w Stanach Zjednoczonych za 39,99 dol.). Standardowa cena to 49,99. Dodatkowo dostajemy za darmo pakiet Grade UI Kit, czyli duży zestaw elementów (ponad 1000 ikon, paneli, przycisków, etc.) przydatnych w projektowaniu interfejsów użytkownika i stron internetowych. Cena tego pakietu bez promocji wynosi 58 euro/dol.

A co potrafi Affinity Designer?

Affinity Designer w pełnej wersji na Windows class="wp-image-529225" title="Affinity Designer w pełnej wersji na Windows"

Najbliższym odpowiednikiem tego programu w pakiecie Adobe jest Illustrator, choć zakres funkcji obu programów nie jest jednakowy.

Affinity Designer to program do projektowania głównie grafiki wektorowej, ale radzi sobie też z rastrową. Znajdziemy tu obsługę przestrzeni kolorystycznych RGB, CMYK, LAB, Pantone, jak i wsparcie dla profili ICC. Program radzi sobie z obsługą takich formatów plików jak PSD, SVG, EPS, PNG i PDF. Z kolei natywnym typem plików jest tu AF, który jest obsługiwany na systemie Windows i macOS. Plik przechowuje m.in. całą historię edycji.

REKLAMA

Jeśli chodzi o narzędzia, znajdziemy tu niedestrukcyjne filtry, warstwy i maski, zaawansowane narzędzia typograficzne, czy możliwość definiowania sposobu wyrównywania elementów względem siebie. Do tego znajdziemy tu konfigurowalne skróty klawiszowe, jak i gotowe zestawy skrótów, które ułatwią przesiadkę np. z Adobe Illustratora.

Jeśli jesteś projektantem, grafikiem lub ilustratorem, polecam przyjrzeć się programowi Affinity Designer. Zbiera on bardzo pozytywne recenzje, a do tego zachęca ceną. Warto podkreślić, że opłata jest jednorazowa i dostajemy w zamian dożywotnią licencję na program. Nie ma tu żadnych opłat abonamentowych, tak jak w przypadku pakietu Adobe Creative Cloud.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA