ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Kobiety w nauce i technologii - siedem Polek, które zmieniają świat

W Polskiej nauce i technologii mamy bardzo duże grono utalentowanych kobiet, zmieniających świat, w którym żyjemy - to jak zdobywamy energię, walczymy z chorobami, czy pomagamy sobie nawzajem. Oto 7 z nich.

03.10.2016 10.08
Kobiety w nauce i technologii – siedem Polek, które zmieniają świat
REKLAMA
REKLAMA

Olga Malinkiewicz

Zdecydowanie nr 1. Olga jako pierwsza opracowała metodę tworzenia ogniw perowskitowych w temperaturze pokojowej, co bardzo uprasza proces produkcji i zmniejsza jego koszty. Takie ogniwo można będzie zintegrować z obudowami urządzeń mobilnych, dzięki czemu można będzie ładować sprzęty bez żadnych kabli, nawet poprzez sztuczne światło. Odkładasz smartfona na biurko, a ten się samoistnie ładuje, w każdym miejscu, gdzie jest choć trochę światła.

Fot. Daniel Adamiak class="wp-image-353829"
Fot. Daniel Adamiak

Aleksandra Orchowska

Pani Aleksandra stworzyła grę edukacyjną dla dzieci chorych na cukrzycę, która pomaga im w nauce życia z tą przypadłością. Obecnie pracuje nad projektem Zoli, swoistym tamagotchi, łączącym zabawkę z aplikacją.

Kamila Staryga

Pani Kamila stworzyła inteligentną podpaskę, która bada krew menstruacyjną i przekazuje informacje o ewentualnych chorobach do smartfona.

Katarzyna Nawrotek

Pani Katarzyna stworzyła rurki polimerowe, które pomagają w regeneracji nerwów lub w procesach dializy.

Marta Krupińska

Pani Marta stworzyła Azimo, czyli platformę do szybkich transferów pieniędzy na całym świecie.

Patrycja Wizińska-Socha

Pani Patrycja w ramach Pregnabit która opracowała przenośne urządzenie, które monitoruje stan płodu w brzuchu mamy.

Katarzyna Kamińska

Pani Katarzyna z TherVira stworzyła nowe leki przeciwko grypie, które mają rozmiar pojedynczych cząstek. Wykorzystała do tego ich komputerowy model.

REKLAMA

Wszystkie panie zostały wyróżnione w dwóch edycjach prestiżowego konkursu Innovators Under 35 organizowanego przez Massachusetts Institute of Technology (MIT).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA