REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Onet niebawem rusza z nową ramówką wideo. Rozmach jest imponujący

Nie tylko Tomasz Lis będzie miał swój program w Onecie. Do Grupy Onet dołączają inne osobistości telewizyjne, które dostaną własne programy. Szykuje się ramówka z prawdziwego zdarzenia, obejmująca aż 30 pozycji programowych produkcji własnej Onetu. Być może właśnie stoimy u progu nowego rozdania, jeśli chodzi o treści wideo w Internecie.

24.02.2016
16:20
Onet pokaże wiosną nową ramówkę wideo. Rozmach imponuje
REKLAMA
208 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Podczas konferencji prasowej grupa Onet-RASP przedstawiła szczegóły swojej nowej wiosennej ramówki… no właśnie. Telewizyjnej? Internetowej? Wygląda na to, że to rozgraniczenie coraz bardziej się zaciera.

Rozmach jest porażający: 30 produkcji, w tym 15 nowości i 6 cyklicznych programów nadawanych na żywo poprowadzą znane osobowości internetowe i telewizyjne. WideoGrupa Onetu wyprodukuje m.in. programy publicystyczne nadawane na żywo, do których będą zapraszani goście, czyli dziennikarze, politycy i eksperci.

onet-ramowka

Komentarze polityczne i gospodarcze to tylko fragment ramówki. Poruszana tematyka ma dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, a więc oprócz publicystyki znajdziemy też programy rozrywkowe, sportowe i lifestylowe. Hitem wiosennej ramówki z pewnością będzie zapowiadany od dawna program Tomasza Lisa, który przechodzi do Internetu na skutek dobrej zmiany w mediach publicznych.

Pojawią się też nowe nazwiska, czyli m.in. Bartosz Węglarczyk, Roman Młodkowski, Łukasz Grass oraz Marcin Cejrowski. Swoje programy będą mieć także Michał Pol, Michał Broniatowski, Paulina Młynarska, Tomasz Raczek i Tomasz Jachimek. Mocnego odświeżenia doczeka się też technologiczny program Zbigniewa Urbańskiego.

Nowa ramówka Onetu zadebiutuje 29 lutego i zacznie się od programu „Tomasz Lis”. Następne produkcje będą debiutować sukcesywnie. Zobaczymy m.in. program „Twarze Biznesu” prowadzony przez Michała Broniatowskiego, redaktora naczelnego miesięcznika „Forbes”. Paulina Młynarska poprowadzi drugą serię programu „Lustro”, a Michał Pol program „Euro Misja 2016”. Kolejne nowości to kulturalne „Żółte papiery”, satyryczny „Mordor na podsłuchu”, publicystyczni „Subiektywni”, czy technologiczny „Urbański testuje”.

Ramówka programowa zakrojona na tak szeroką skalę to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w polskiej części Internetu.

Programy będą dostępne wyłącznie online i wszystkie z nich będą tworami własnej produkcji. Jak mówi Mark Dekan, CEO Grupy Onet-RAS Polska:

Naszym strategicznym celem w Polsce jest zredefiniowanie jakości mediów internetowych, a w szczególności video. Dlatego dziś otwieramy kolejny rozdział w mediach on-line, czego dowodem jest fakt, że najlepsi polscy dziennikarze rozpoczynają współpracę z naszymi serwisami internetowym. Dzięki temu nasi widzowie i czytelnicy mają gwarancję, że znajdą u nas wysokiej jakości treści, które wyrażają różnorodne opinie i pogląd.

Grupa Onet powołała nowe stanowisko dyrektora programowego, które obejmie Bartosz Węglarczyk – dziennikarz Rzeczpospolitej i TVN-u. Za biznes i finanse odpowie Roman Młodkowski, twórca TVN CNBC.

WP w telewizji, Onet w Internecie

Drugi z czołówki polskich portali – WP.pl – też nie próżnuje pod względem wideo. Wirtualna Polska pod koniec 2015 roku otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na nadawanie kanału telewizyjnego WP1. Kanał będzie emitowany w cyfrowej telewizji naziemnej w nowym multipleksie MUX 8, który docelowo pokryje zasięgiem 95 proc. polskich domów. MUX 8 (początkowo z ograniczonym zasięgiem) zostanie uruchomiony w połowie 2016 roku.

REKLAMA

WP1 będzie kanałem ogólnym, w którym zobaczymy publicystykę, dokument, programy rozrywkowe, informacyjne i edukacyjne. Ważnym elementem będzie interakcja z widzem poprzez technologie mobilne.

Ciekawie robi się w polskim wideo. Jeszcze ciekawiej wyglądają ścieżki, którymi podążają oba główne portale. I jednej i drugiej stronie trudno odmówić rozmachu. Poza tym już sam fakt tak silnego mariażu Internetu i telewizji jest imponujący. Pozostaje tylko pytanie o jakość emitowanych treści, ale odpowiedź przyjdzie w przypadku Onetu wiosną, a w przypadku WP – latem.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA