Polska aplikacja ma szansę na największy zaszczyt w Internecie
Jedna z najciekawszych aplikacji dla dzieci na Windows Phone, tworzona przez polską ekipę z agencji Microsoft Wunderman Polska we współpracy z Wydawnictwem Ładne Halo, ma szansę na zdobycie prestiżowej nagrody Webby - zdaniem New York Timesa "największego zaszczytu Internetu".
Mowa oczywiście o aplikacji Children's Books, znanej nad Wisłą jako HaloBajki. Jest to wyjątkowe połączenie e-booka z książką audio, a przede wszystkim forma książki interaktywnej, która oprócz zabawiania dzieci opowieścią, zachęca je do interakcji z elementami opowiadanej historii na przeróżne sposoby. Znajdziemy tu kolorowanki, proste mini gry, czy fragmenty, gdzie dziecko musi w określony sposób poruszać smartfonem, aby pchnąć naprzód opowieść.
Jak mówią sami twórcy, nie sztuką jest dać dziecku smartfona do zabawy - sztuką jest, żeby ta zabawa była dla dziecka rozwijająca.
HaloBajki stawiają także na wspólną zabawę dziecka z opiekunem - możemy wewnątrz aplikacji nagrać swój własny głos i dzięki temu odkrywać historię na jeszcze inne sposoby. O samej aplikacji pisaliśmy już na łamach Spider's Web, w momencie jej premiery w polskim sklepie z aplikacjami.
Dostępna w trzech językach (oprócz polskiego i angielskiego również po francusku) aplikacja walczy o nagrodę Webby, wyróżniającą najlepsze strony internetowe, serwisy oraz aplikacje, w kategorii aplikacji edukacyjnych. O nagrodę walczy w doborowym towarzystwie, obok aplikacji takich jak TED, czy oficjalnej aplikacji laboratoriów NASA - Earth Now.
Aby pomóc polskiej aplikacji zdobyć to niewątpliwe wyróżnienie, trzeba wejść na stronę głosowania, a następnie zalogować się za pomocą konta Twitter/Facebook/Google+ bądź też adresu e-mail i oddać swój głos na Children's Book.
Choć w chwili pisania tego tekstu Children's Book przodują w wyścigu, sytuacja zmienia się dynamicznie, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę pozostałych uczestników konkursu.
Tym bardziej zachęcamy do głosowania na polską aplikację - zwycięstwo w konkursie tego kalibru pozwoli twórcom na jeszcze większy rozwój pomysłu i z pewnością ułatwi planowane wprowadzenie aplikacji na jeszcze więcej rynków. Głosy oddawać można do 23 kwietnia.