1. Spider's Web
  2. Technologie

Niezbędnik dla Windows Phone: Halobajki, czyli interaktywne e-booki z mini grami dla najmłodszych

Lokowanie produktu

W Sklepie Windows Phone pojawiła się aplikacja Halobajki, którą bez wątpienia pokochają najmłodsi użytkownicy.

16.04.2014
22:15
Niezbędnik dla Windows Phone: Halobajki, czyli interaktywne e-booki z mini grami dla najmłodszych

Gdy dostałem informację o debiucie na platformie Windows Phone aplikacji Halobajki, przyznam, że podszedłem do tematu bardzo sceptycznie. Umówmy się, swoje latka już mam i tak jak lubię testować aplikacje mobilne, tak myśl o programiku do bajek nie wzbudzała we mnie zachwytu i zainteresowania. Może to głupio zabrzmi, ale myliłem się.

Aplikacja Halo bajki to e-book połączony z audiobookiem, ilustracjami, animacjami i mini grą. Brzmi ciekawie i tak też jest w rzeczywistości.

halobajki wp 2

W Halobajkach każda książka to niesamowita przygoda. Również dla dzieci, które nie radzą sobie dobrze z czytaniem. Młodzi “czytelnicy” często mają też problemy, żeby skupić się przez dłuższy czas na jednej czynności. Dlatego w Halobajkach po każdej stronie mamy mini grę. Np. pomagamy bohaterowi opowiadania odnaleźć właściwe przedmioty, które miał kupić w sklepie lub gramy w kolorowe memo.

Książka działa w trybie poziomym. Wtedy lektor czyta historię, a na ekranie pojawiają się przyjemne dla oka animacje. Po przekręceniu telefonu do pozycji poziomej lektor nie przestaje czytać, natomiast dziecko może zagrać w mini grę związaną z fabułą opowiadania.

halobajki wp 1

Haloksiążki świetnie wpisują się w filozofię nauki przez zabawę. Jest to pozycja, która bez wątpienia docenią najmłodsi czytelnicy i posiadacze smartfonów oraz ich rodzice. Haloksiążki to zdecydowanie lepszy wybór niż typowe gry mobilne, które często nie niosą dla dziecka żadnej wartości dodanej.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze