Tech  / Lokowanie produktu

Niezbędnik dla Windows Phone: Halobajki, czyli interaktywne e-booki z mini grami dla najmłodszych

W Sklepie Windows Phone pojawiła się aplikacja Halobajki, którą bez wątpienia pokochają najmłodsi użytkownicy.

Gdy dostałem informację o debiucie na platformie Windows Phone aplikacji Halobajki, przyznam, że podszedłem do tematu bardzo sceptycznie. Umówmy się, swoje latka już mam i tak jak lubię testować aplikacje mobilne, tak myśl o programiku do bajek nie wzbudzała we mnie zachwytu i zainteresowania. Może to głupio zabrzmi, ale myliłem się.

Aplikacja Halo bajki to e-book połączony z audiobookiem, ilustracjami, animacjami i mini grą. Brzmi ciekawie i tak też jest w rzeczywistości.

halobajki wp 2

W Halobajkach każda książka to niesamowita przygoda. Również dla dzieci, które nie radzą sobie dobrze z czytaniem. Młodzi “czytelnicy” często mają też problemy, żeby skupić się przez dłuższy czas na jednej czynności. Dlatego w Halobajkach po każdej stronie mamy mini grę. Np. pomagamy bohaterowi opowiadania odnaleźć właściwe przedmioty, które miał kupić w sklepie lub gramy w kolorowe memo.

Książka działa w trybie poziomym. Wtedy lektor czyta historię, a na ekranie pojawiają się przyjemne dla oka animacje. Po przekręceniu telefonu do pozycji poziomej lektor nie przestaje czytać, natomiast dziecko może zagrać w mini grę związaną z fabułą opowiadania.

halobajki wp 1

Haloksiążki świetnie wpisują się w filozofię nauki przez zabawę. Jest to pozycja, która bez wątpienia docenią najmłodsi czytelnicy i posiadacze smartfonów oraz ich rodzice. Haloksiążki to zdecydowanie lepszy wybór niż typowe gry mobilne, które często nie niosą dla dziecka żadnej wartości dodanej.

Aplikację Haloksiążki pobierzecie bezpłatnie ze Sklepu Windows Phone.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst