REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Uber zmierza do Krakowa - szukają już General Managera. Jacyś chętni?

Uber od 2009 roku rewolucjonizuje branżę przewozu osób. Firma została znienawidzona przez taksówkarzy w Stanach Zjednoczonych, a w kolejnych krajach trwają ostre dyskusje i negocjacje. Uberowi i kierowcom z nim współpracującym zarzuca się nielegalne działanie. Usługa często jest blokowana i lokalne władze zakazują takiej formy realizowania przewozu osób. Jednak w Polsce Ubera nikt nie zakazał, a firma planuje wejść do kolejnego miasta.

09.10.2014
17:46
Uber zmierza do Krakowa – szukają już General Managera. Jacyś chętni?
REKLAMA
REKLAMA

19 sierpnia Uber zadebiutował w Polsce. Premiera usługi wzbudziła wiele emocji i rozpoczęła dyskusję o przyszłości usług taksówkarskich w naszym kraju. Jedni cieszą się z większej konkurencji na rynku, inni zarzucają nielegalne praktyki, a jeszcze inni próbują jeździć z Uberem. Nie jeżdżą a próbują - bo tak właściwie Uber działa w Polsce.

Pomijając aspekt legalności usługi i tego czy kierowcy współpracujący z Uberem posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia i prowadzą zarejestrowaną działalność gospodarczą, jednego Uberowi odmówić nie można. Pojawienie się tej usługi na polskim rynku rozpoczęło widoczną gołym okiem rywalizację i walkę o klienta. Aplikacje do zamawiania tradycyjnych taksówek, takie jak mytaxi oraz iTaxi, nie dają o sobie zapomnieć i kuszą klientów rozdając pieniądze na pierwsze przejazdy.

Jest jeszcze za wcześnie, żeby podsumować obecność Ubera w Polsce. Usługa dostępna jest wyłącznie w Warszawie, gdzie nie nie odniosła znaczących sukcesów, na które bez wapienia nerwowo zareagowaliby stołeczni taksówkarze.

Jedak Uber musi być zadowolony z wejścia do Polski, skoro niespełna dwa miesiące po warszawskim debiucie rozpoczął rekrutację w Krakowie.

taxi uber w krakowie praca

Na oficjalnej stronie Careers at Uber pojawiła się oferta pracy dla City General Managera w Krakowie. Osoba pracująca na tym stanowisku będzie musiała wykazać się zdolnościami przywódczymi - Uber szuka lidera, który będzie odpowiedzialny za rozwój sieci.

Nowy lider zadba o działania marketingowe na lokalnym rynku, skupi się na pozyskaniu nowych użytkowników i sprawi, że marka trafi do masowych odbiorców. Krakowski City General Managger będzie również odpowiadał za dobór kierowców, którzy będą współpracować z Uberem. Do jego obowiązków będzie należało również zapewnienie wsparcia klientom, prowadzenie działać PR-owych oraz komunikacja w social mediach.

W związku z powyższym Uber szuka osób z ponad sześcioletnim doświadczeniem w dworactwie, bankowości inwestycyjnej, marketingu lub zarządzaniu.

Mimo, że lista wymagań i oczekiwań jest dość długa, to nie znamy zarobków na tym stanowisku. Uber poinformował jedynie, że chodzi tutaj o pracę w pełnym wymiarze czasu, a wynagrodzenie podlega negocjacji i będzie zależne od doświadczenia oraz realizacji planów.

REKLAMA

Jacyś chętni?

*Zdjęcia pochodzą z Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA