REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

To sygnał dla całego rynku, jak ta firma podchodzi do podpisanych umów - powiedział o Plusie rzecznik prasowy Orange

Na blogu Wojciecha Jabczyńskiego, rzecznika prasowego Orange Polska pojawił się wpis, który mocno uderza w Plusa.

24.07.2014
15:43
To sygnał dla całego rynku, jak ta firma podchodzi do podpisanych umów – powiedział o Plusie rzecznik prasowy Orange
REKLAMA
REKLAMA

Jabczyński na swoim blogu poinformował, że Orange Polska otrzymało od Urzędu Komunikacji Elektronicznej decyzję, która anuluje przyznanie firmie bloku 2,4 MHz w paśmie 1800 MHz.

Na początku marca tego roku Orange poinformował o zakupie od Polkomtela bloku pasma 1800 MHz o szerokości 2,4 MHz. Umowa została podpisana jeszcze w lipcu 2013 roku., jednak ze względu na konieczność wyrażenia zgody przez UKE, transakcja była w zawieszeniu przez ponad pół roku. W marcu UKE zgodził się na przekazanie bloku pasma na rzecz Orange Polska.

Transakcja jest dowodem na to, że pomimo prasowych dyskusji i sporów, operatorzy są w stanie porozumieć się, gdy jest to korzystne dla obu stron. Orange zakupił aktywo potrzebne do dalszego rozwoju swojej sieci mobilnej – powiedział wtedy Piotr Muszyński, wiceprezes Orange Polska.

Jak teraz wiemy, wiceprezes pomarańczowego operatora pochwalił dzień, przed zachodem słońca. Górnolotne zapewnienia o tym, że operatorzy są w stanie porozumieć się, gdy w grę wchodzi obopólna korzyść nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Orange kupił od Polkomtela blok pasam, transakcja została zaakceptowana przez UKE i gdy miała już dojść do skutku...

... nasz biznesowy partner nagle wykręcił efektowny piruet, zmienił zdanie i sprzedanego pasma oddać już nie chciał - wyjaśnił Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.

Jabczyński nie ukrywa, że decyzja o anulowaniu przyznania firmie bloku 2,4 MHz w paśmie 1800 MHz go nie dziwi, ale może smucić postawa Polkomtela.

Urząd dużego pola manewru nie miał. W tej sytuacji bardziej znamienna jest postawa Polkomtela, który najpierw podpisał umowę pozbywając się niepotrzebnego mu pasma, a potem wycofał z transakcji. Moim zdaniem to sygnał dla całego rynku, jak ta firma podchodzi do podpisanych umów. W biznesie też obowiązują zasady - wyjaśnił Wojciech Jabczyński.

Zapowiedział przy tym, że zapewne ta sprawa na tej decyzji się nie zakończy. Prawnicy Orange zapoznają się z kilkudziesiecio stronicowym uzasadnieniem UKE i podejmą decyzję, czy firma odwoła się od decyzji UKE.

REKLAMA

Ciekawe co byłoby, gdyby klienci Plusa podchodzili do podpisanych umów, tak jak Polkomtel?

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA