Sprzęt  / Artykuł

MWC 2014: Samsung zaprezentował trzy urządzenia noszone z... Tizenem na pokładzie

Samsung wraz z premierą Galaxy S5 zaprezentował trzy urządzenia noszone: Samsung Gear 2, Samsung Gear 2 Neo oraz Samsung Gear Fit. To pierwsze - po aparatach - urządzenia napędzane systemem Tizen.

Raptem pół roku po premierze pierwszego zegarka Samsung zdecydował się na premierę drugiej generacji, która zapowiada się znacznie, znacznie ciekawiej. Pierwszą istotną zmianą jest przeniesienie aparatu z paska do korpusu samego zegarka, co zapewnia znacznie bardziej estetyczny wygląd, Mamy też opcję wyboru, czyli wersję Neo pozbawioną 2-megapikselowej kamery.

Lifestyle_10
Lifestyle_14

Zegarki wyposażone są w ekran Super AMOLED o przekątnej 1,63” i rozdzielczość 320 na 320 pikseli, dwurdzeniowy procesor 1 GHz, 512 MB RAM, 4 GB pamięci masowej, Bluetooth 4.0, diodę irLED oraz czujnik takie jak przyspieszeniomierz, żyroskop i pulsometr. Bateria o pojemności 300 mAh ma wystarczać na 2-3 dni intensywnego użytkowania.

Ta specyfikacja robi wrażenie, a do tego należy dodać liczne aplikacje dostępne na starcie.

Obok fitnesowych aplikacji, kalkulatora, czy latarki jest też Samsungowy ChatON, eBay, Evernote, Runnastic, PayPal, Conde Nast., Expedia, CNN, Feedly, a także aplikacja nawigacyjna od Garmina czy też aplikacje od producentów samochodów - BMW i Volkswagen. To - w połączeniu z licznymi domyślnymi funkcjami - całkiem niezły zestaw. Wkrótce ma pojawić się aż 100 dedykowanych aplikacji.

Glam_Gear-Fit,-Galaxy-S5-Blue_01
Glam_Gear-2,-Galaxy-S5-Black_02

Stworzenie platformy Tizen warable pozwala sądzić, że to nie będą ostatnie urządzenia noszone od Samsunga, a w niedalekiej przyszłości należy spodziewać się kolejnych aplikacji dedykowanych zegarkom i opasce koreańskiego producenta. Potencjał wydaje się być ogromny szczególnie, że Samsung otworzył SDK dla swojej linii urządzeń noszonych - Gear.

Group_Gear 2_Gear 2 Neo

Galaxy Gear 2 wciąż nie działa w pełni jako niezależne urządzenie, dalej w głównej mierze jest to urządzenie zależne od połączenia ze smartfonem Samsunga, ale jednocześnie w pewnej mierze jest niezależny. Na przykład możemy zostawić smartfona w domu gdy idziemy biegać i podłączyć do zegarka bezprzewodowe słuchawki bluetooth, słuchając z nich muzyki przechowywanej w pamięci wewnętrznej Galaxy Gear 2.

Na konferencji zaprezentowano też trzecie urządzenie dedykowane osobą aktywnym – Samsung Gear Fit.

Gear_Fit_Group

Tutaj zastosowano zagięty wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 432 na 128 pikseli i przekątnej 1,84 cala. Urządzenie skupione jest na otrzymywaniu powiadomień o aktywności fizycznej oraz dodatkowych powiadomieniach z naszego smartfona. Wydaje się to ciekawe rozwinięcie opasek sportowych takich jak Jewbone Up, Fitbit czy zaprezentowana dziś rano Sony SmartBand. Mamy tu nie tylko loger naszej aktywności, ale też możliwość podglądu tych danych w przejrzysty sposób.

Group_Gear 2_Gear 2 Neo

Noszone nowości od Samsunga pokazują, że Koreańczycy szybko uczą się na błędach i prężnie rozwijają swoje innowacje. Niepocieszeni z tych premier mogą być wyłącznie nabywcy pierwszej wersji Galaxy Gear. Druga generacja prezentuje się bardzo obiecująco i Samsung, przynajmniej na papierze, pokazuje, kto tu jest liderem rynku i pragnie dyktować trendy. Bateria trzymająca 3 dni, 100 aplikacji, kolorowy wyświetlacz - tym wszystkim mnie, użytkownika Pebble, właśnie bardzo zaczął kusić Galaxy Gear 2.

Czytaj również:

  1. MWC 2014: Samsung Galaxy S5 - pierwsze wrażenia Spider's Web (wideo)
  2. MWC 2014: Konferencja Samsunga i prezentacja smartfona Galaxy S 5 – live blog Spider’s Web
  3. MWC 2014: Samsung Galaxy S 5 to przykład udanej ewolucji produktu

Sprawdź nasze pozostałe relacje z targów MWC 2014.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst