REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Moje trzy ulubione funkcje w HTC One

Od blisko miesiąca używam HTC One jako głównego smartfona. Wytypowałem trzy najlepsze funkcje, do których zdążyłem się już bardzo przyzwyczaić, żeby nie powiedzieć, że... się uzależniłem.

25.11.2013
19:03
Moje trzy ulubione funkcje w HTC One
REKLAMA
148 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Ach, te głośniki...

HTC One jest wyposażony w dwa głośniki, pod i nad ekranem dotykowym. Trzymając urządzenie w poziomie mamy zaś prawy i lewy głośnik. Dzięki Beats Audio oraz doskonałej ekspozycji obu głośników HTC One to prawdziwa muzyczna bestia.

Smartfon nie tylko gra zdecydowanie lepiej niż mój laptop, ale też doskonale sprawdza się w grach i podczas oglądania filmów. Głośników umieszczonych na przednim panelu nie sposób zasłonić palcami podczas korzystania z multimedialnych funkcji urządzenia.

htc one głośniki

To bez wątpienia element, który wyróżnia HTC One na tle konkurencji i sprawia, że bardzo łatwo się do niego przyzwyczajamy. Jestem ciekaw, czy inni producenci również pójdą śladem HTC i zmienią umiejscowienie głośników w swoich smartfonach. Bo te na dole lub z tyłu urządzenia notorycznie zatykam palcami i muszę w nienaturalny sposób trzymać telefony podczas grania i oglądania filmów.

Notatki? Evernote!

Do notatek używam Evernote’a. Cenię go za multiplatformowość. Aplikacja sprawuje się doskonale na urządzeniach mobilnych z Androidem, iOS, Windows Phone oraz na komputerach z Windowsem czy Linuksem. W wersji darmowej Evernote ma jednak pewne ograniczenia. Jest to mała ilość danych, które możemy przesłać w ciągu miesiąca oraz brak możliwości zapisania notatek do pamięci urządzenia, aby mieć do nich dostęp w trybie offline. To właśnie tej drugiej funkcji pożądam.

Aplikacja notatek, którą dorzuca HTC pozwala na zapisywanie wiadomości tekstowych okraszonych grafikami i plikami audio. Wszystkie notatki przechowywane są w pamięci urządzenia i dostępne bez potrzeby łączenia z siecią. Istnieje jednak możliwość zsynchronizowania ich z kontem Evernote. Dzięki temu wszystkie notki z telefonu wylądują w chmurze, a dotychczasowe zapiski gromadzone w usłudze Evernorte pojawią się w telefonie.

Dzięki tej opcji zyskałem naprawdę fajny program do notatek, który dodatkowo łączy się z Evernotem. Nie muszę już opłacać miesięcznego abonamentu za usługę premium, gdyż robiłem to tylko dlatego, żeby mieć wszystkie notatki z komputera dostępne zawsze w telefonie.

Pilot do telewizora? I to jaki.

Numerem jeden w HTC One jest funkcja pilota do telewizora. W sypialni mam jeden mały telewizorek Philipsa. W dużym pokoju mam telewizor Philips, dekoder ADB z kablówki (Vectra), DVD z Sony oraz sprzęt audio Yamahy. Oznacza to ciągłe szukanie jakiegoś pilota. Mam ich pięć i ciągle który gdzieś ginie lub po prostu nie jest pod ręką. Posiadanie pilota wbudowanego w telefon jest prawdziwym wybawieniem.

Przyznam, że początkowo obawiałem się konfiguracji tego pilota. Byłem przekonany, że będzie to trudny i czasochłonny proces. Myliłem się. Większość sprzętów aplikacja okiełznała za pomocą automatycznego konfiguratora. Przeklikałem się przez funkcje i już panowałem na telewizorem i zestawem audio. W dużym pokoju musiałem poświęcić trochę czasu na konfigurację pilota do dekodera ADB z Vectry.

Ręczne wprowadzanie ustawień polega na tym, że celujemy normalnym pilotem w smartfona, on odczytuje ten komunikat, a my go przypisujemy do danej funkcji. Udało mi się bez problemu zapisać wszystkie funkcje, z których korzystam.

Smartfon doskonale zastępuje pilot w codziennym użytkowaniu. Gdy raz włączymy aplikację odpowiedzialną za obsługę TV i ustawimy wybrany kanał to smartfon wygasza ekran. Wystarczy jednak wziąć urządzenie do ręki, aby je automatycznie wybudzić. Nie trzeba się męczyć z odblokowywaniem ekranu czy podobnymi przeszkodami. Smartfon działa tak jak tradycyjny pilot. Bierzesz do ręki i używasz.

REKLAMA

Co więcej HTC przygotowało naprawdę bogate oprogramowanie do obsługi telewizora. Po wyborze kraju, kodu pocztowego i dostawcy usług aplikacja TV skonfigurowała się pod Vectrę. Dzięki temu po jej uruchomieniu mogę w łatwy i przyjemny sposób przeglądać to co aktualnie puszczają wszystkie kanały telewizyjne. Jeżeli coś mnie zaciekawi to mogę jednym kliknięciem włączyć telewizor na wybrany kanał. Zaś, gdy dana rekomendacja jest nie w moim guście mogę ją po prostu ukryć.

Trzy powyższe elementy i funkcje znacząco zwiększają komfort korzystania ze smartfona i w dużej mierze są bezkonkurencyjne. Bo tak jak Evernote’a można zastąpić pewnie jakąś inną zewnętrzną aplikacją to stereofonicznych głośników na froncie urządzenia i tak genialnie rozwiązanej funkcji pilota w telefonie na próżno szukać w innych smartfonach.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA