REKLAMA

Przemyślane kupowanie z Zakupek.pl

06.09.2012 14.28
Przemyślane kupowanie z  Zakupek.pl
REKLAMA
REKLAMA

Pisałem jakiś czas temu o serwisie Szopuje.pl – miał ułatwiać użytkownikom robienie zakupów w sieci. Czy rzeczywiście pomaga – do dziś ciężko stwierdzić. W między czasie Grupa Allegro rozwinęła skrzydła jednego ze swoich serwisów. Jak? W bardzo prosty sposób. Mianowicie CoKupic.pl uzupełnione zostało o testy porównawcze wykonywane przez członków redakcji. Dodatkowo, właściwie nie tak dawno, swoją premierę miał serwis Zakupek.pl. O ile Szopuje budzi sporo wątpliwości, a oceny redakcji CoKupic.pl nie do końca według wielu będą obiektywne (w końcu sprzęt pochodzi z Agito.pl), tak nowy serwis świetnie rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Choć nazwa serwisu teoretycznie sugeruje portal związany z dokonywaniem transakcji, to istotą jego działania jest udzielanie porad dla zainteresowanych kupnem wszelkiej maści sprzętu elektronicznego. Róźnica w stosunku do serwisu Allegro polega na tym, że tutaj mamy przed oczami kompletne dane na temat bardzo wielu produktów. I co ciekawe, hasłem przewodnim serwisu są dumnie brzmiące słowa – przemyślane kupowanie. Czy są na wyrost? Wiele na to wskazuje, że nie.

Po wejściu na stronę główną Zakupek.pl naszym oczom ukazuje się przejrzyste menu z prostym podpisem: „co chcesz kupic?”. Tuż obok zauważamy kilkanaście kategorii sprzętu takich jak laptopy, telefony, tablety, aparaty czy telewizory. Wśród 23 kategorii możemy dostrzec również podział na podzespoły bazowe komputerów. Wszystkie widoczne kategorie, jak i widoczne w serwisie produkty, dobrane są przez autorów serwisu tak, by stosunek cena/jakość była jak najbardziej korzystny dla użytkownika.

W każdej z kategorii znajduje się od kilku do nawet kilkudziesięciu pozycji. Widoczne są najistotniejsze parametry, ceny oraz zalety i wady każdego przedmiotu. Oczywiście każde zestawienie możemy posortować według dowolnego wskazania. Przy dużej liczbie zamieszczonych produktów mamy także odnośnik do ich recenzji. Źródłem ich są największe portale i fora związane z tematyką sprzętu elektronicznego. Po chwili poszukiwań możemy znaleźć takie, które recenzowane były przez profesjonalistów w trzech różnych źródłach. Dokładne ich przeanalizowanie pozwoli najbardziej niezdecydowanemu klientowi rozwiać wszelkie wątpliwości.

W chwili obecnej w serwisie znajduje się również kilkanaście recenzji i testów zrealizowanych przez jego założycieli i współpracowników.  Ten dział również będzie na bieżąco akutalizowany i rozwijany, ale nie to będzie najważniejszym elementem działalności firmy. Jaki on będzie i w jaki sposób Zakupek będzie rywalizować z potężną konkurencją? W tej chwili tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że warto trzymać kciuki za niezależny i ambitny serwis, który każdemu z nas może dostarczyć bardzo ciekawych i potrzebnych informacji.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA