Tech

Let’s Get Outside! - planuj i dziel się trasami wycieczek turystycznych

Jeżeli oprócz farmienia itemów w Diablo lubicie pojawić się czasem za firewallem, mamy dla Was ciekawą aplikację, która pomoże aktywnie spędzić urlopy i wszystkie wolne weekendy. Let’s Get Outside! pozwala na planowanie oraz dzielenie się ze znajomymi trasami pieszymi, rowerowymi, górskimi oraz miejskimi.

Zawsze gdy znajdę odrobinę wolnego czasu wsiadam na rower i staram się uciec od miejskiego zgiełku. Oczywiście mam swoje ulubione trasy, ale też nie gardzę rekomendacjami od przyjaciół lub osób spotkanych na szlaku. Na to pozwala właśnie aplikacja Let’s Get Outside. Dzięki niej możemy dzielić się swoimi trasami, które opatrzymy dodatkowo komentarzem lub multimediami. Odbiornik GPS zostanie wykorzystany do zarejestrowania przebytej drogi, którą następnie udostępnimy dla reszty społeczności. Wszystkie zdjęcia i filmy, które prezentują polecany przez nas szlak, mogą zostać dodane do opisu, wzbogacając naszą propozycję.

Środowisko osób, które często chodzą po górach, jeżdżą na wyprawy rowerowe, czy też lubią odwiedzać nowe miasta w poszukiwaniu atrakcji turystycznych, jest bardzo otwarte i chętnie pomaga sobie nawzajem. To właśnie im powinna przypaść do gustu aplikacja Let’s Go Outside. Społeczność już teraz zabiera się do tworzenia listy ciekawych miejsc, tras i szlaków, przy sporym zaangażowaniu twórców aplikacji, firmy Merrell, która również bierze aktywny udział w aktywnym budowaniu bazy ciekawych miejsc. Prawdziwa siła tego programu leży jednak w użytkownikach. Między innymi dlatego aplikacja pozwala na logowanie z wykorzystaniem Facebooka, gdzie bez problemów możemy dzielić się naszymi szlakami i rzucać wyzwanie znajomym.

Warto pamiętać, że przy dodawaniu nowych tras w aplikacji powinniśmy zwrócić uwagę, aby były one dokładne i rzeczowe, a opis nie powinien wprowadzać w błąd. Każdy szlak jest wyróżniony odpowiednim kolorem symbolizującym jego stopień trudności – dokładne przeanalizowanie trasy i wybranie odpowiednich opisów i oznaczeń pomoże innych użytkownikom na dobre przygotowanie się do wyprawy. Pamiętajmy, że nie tylko my możemy oceniać cudze wpisy, każdy użytkownik może zrobić to samo z naszymi ulubionymi szlakami.

Aplikacja jest stosunkowo młoda, ale już na wstępie oferuje wiele interesujących i przydatnych w terenie opcji. Oto lista najciekawszych funkcji:

• Wyznaczanie szlaków
• Dodawanie ocen, opisów, zdjęć i filmów do tras
• Informowanie o pozostałym oraz przebytym dystansie i czasie wędrówki
• Aplikacja w pełni zintegrowana z Facebookiem
• Lista tras dostępnych w pobliżu – rowerowych, miejskich, pieszych, górskich
• Lista wszystkich dodanych / dostępnych tras
• Lista miejsc polecanych przez Merrell
• Lista pobranych tras, które użytkownik przeszedł
• Wyszukiwanie tras wg. kategorii
• Katalog z najnowszą kolekcją obuwia Merrell
• Wbudowany krokomierz
• Licznik dystansu
• Licznik spalonych kalorii

Gdy już znamy podstawowe funkcje i możliwości aplikacji, przejdźmy teraz do interfejsu programu. Na dolnej belce znajdziemy menu, w którym podstawowe opcje zostały podzielone na kilka grup: mapa, szlak, nowy szlak i dodatki.

Po uruchomieniu programu naszym oczom ukaże się pierwsza zakładka, czyli mapa, na której zaznaczono nasze położenie. Możemy się łatwo przełączyć w tryb widoku satelitarnego, który okaże się pomocny, gdy będziemy chcieli zlokalizować charakterystyczne budynki lub elementy infrastruktury znajdujące się w naszym zasięgu. Z ekranu głównego możemy się również łatwo zalogować wykorzystując fejsbukowe konto.

W kolejnej zakładce znajdziemy wszystkie informacje związane ze szlakami. Możemy łatwo wyszukać trasy znajdujące się w pobliżu (ta opcja wymaga oczywiście uruchomienia odbiornika GPS) lub przejrzeć listę wszystkich dodanych przez użytkowników szlaków. Wyszukiwarka pozwala na określenie stopnia zaawansowania oraz typu trasy. Mamy możliwość wyboru pomiędzy szlakami górskimi, nizinnymi, miejskimi, rowerowymi lub narciarskimi, a poziomy trudności podzielono na trzy grupy: łatwy, średni oraz trudny.

W tym miejscu zajdziemy również dodane przez nas szlaki oraz wszystkie przebyte trasy. Bez wątpienia interesującym dodatkiem są tu miejsca rekomendowane przez Merrell, które zawierają ciekawe muzea, skanseny, stare forty, czy elementy infrastruktury drogowej lub wodnej. Niestety zabrało tutaj możliwości wyszukania lokalizacji, znajdujących się w naszym pobliżu.

Największa moc aplikacji Let’s Get Outside! drzemie jednak w społeczności użytkowników, którzy dodają nowe trasy. Dzięki temu baza szlaków stale się rozrasta, a my możemy odwiedzać nowe miejsca i przemierzać drogi rekomendowane przez inne osoby.

Dodawanie własnych szlaków do bazy Let’s Get Outside! jest badzo proste. Przechodzimy do zakładki nowy szlak i wybieramy opcję stwórz trasę, następnie klikamy przycisk start i program zaczyna rejestrować naszą drogę. W każdej chwili możemy dodać nowe zdjęcia, filmy lub komentarz, a jak dotrzemy do celu wystarczy zatrzymać tworzenie trasy i odpowiednio ją opisać. Musimy odpowiednio nazwać szlak, dodać właściwy komentarz oraz wybrać typ i poziom trudności. Na koniec zapisujemy trasę w telefonie lub wysyłamy na serwer. Wszystko przebiega szybko i sprawnie.

Jedyne czego brakuje, to możliwość edycji zapisanej już trasy. Jeżeli okaże się, że popełniliśmy błąd w opisie, lub po prostu chcemy go rozszerzyć to czynność, ta nie będzie już możliwa. Dlatego dokładnie przeczytajcie wprowadzaną nazwę i komentarz zanim wyślecie dane na serwer. Mam też nadzieję, że producenci aplikacji pozwolą na edycję tych danych w przyszłości.

Dodatki są ostatnią opcją w menu. Znajdziemy tutaj aktualną kolekcję obuwia Merrell oraz licznik kalorii i krokomierz. Portfolio produktów marki Merrell zostało podzielone na trzy głowne grupy: obuwie damskie, męskie i dziecięce. Każdy but został dobrze skatalogowany i opisany, znajdziemy tu również cenę oraz numer id, który pozwoli na późniejsze dokonanie zakupu wybranego modelu.

Zachęcamy do zainstalowania aplikacji Let’s Get Outside! i aktywnego dodawania nowych tras.

I pamiętajcie, widzimy się na szlaku!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst