REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Microsoft wprowadza automatyczne aktualizacje Internet Explorera

15.12.2011
18:50
REKLAMA
REKLAMA

Firma poinformowała, że od nowego roku starsze wersje przeglądarki będą się automatycznie uaktualniać do najwyższej możliwej wersji dla danego systemu.

Aktualizacje w pierwszej kolejności zostaną przeprowadzone w Australii i Brazylii, później w reszcie świata. Posiadacze Windowsa Vista i 7 mogą spodziewać się aktualizacji do IE9, a XP do IE8.

Przejście do nowszego Internet Explorera będzie przebiegać podobnie jak automatyczne aktualizacje Windowsa i z pozycji Windows Update. Microsoft wyeliminuje wyskakujące okienka informujące o możliwości przejścia do nowszej odsłony przeglądarki, dzięki czemu proces instalacji ma być dla użytkowników wygodniejszy. Wszelkie personalizacje przeglądarki (wyszukiwarka, domyślna przeglądarka) nie zostaną zmienione po aktualizacji.

Najważniejszą zaletą aktualizacji, jak podaje Microsoft, jest zwiększenie bezpieczeństwa internautów, które stawiane jest na pierwszym miejscu. Ponadto deweloperzy będą mogli zapomnieć o dostosowywaniu projektowanych stron do starych wersji przeglądarek, a użytkownicy w pełni doświadczą uroków internetu.

Microsoft da użytkownikom możliwość przerwania automatycznej aktualizacji swoich przeglądarek i wykonania jej na własną rękę.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA