REKLAMA

Food i Hello - dwie nowe aplikacje od Evernote

07.12.2011 17.03
Food i Hello – dwie nowe aplikacje od Evernote
REKLAMA
REKLAMA

Na dzisiejszej konferencji LeWeb w Paryżu twórcy jednej z najpopularniejszych aplikacji do sporządzania notatek zaprezentowali 2 nowe produkty na platformy mobilne: Food i Hello.

Słynący z łatwości obsługi i przejrzystości Evernote, służący do zachowywania różnych treści, zarówno internetowych jak i offline’owych, postanowił urozmaicić wachlarz opcji o nowe funkcje.

Evernote Food

Evernote Food służy dokumentowaniu wszelkich aspektów posiłku. Aplikacja pozwala na wykonanie zdjęcia tego co jemy i osób, które nam towarzyszą we wspólnym biesiadowaniu. Po wykonaniu fotografii użytkownik może sporządzić odpowiednie notatki: przepis spożywanego posiłku, opis scenerii, ilość spożytych kalorii. Program umożliwia wprowadzenie geo-tagu do notatki oraz udostępnienie jej na Facebooku i Twitterze. Aplikacja za sprawą możliwości dodania przepisów i notowania spożytych kalorii może służyć jako dziennik posiłków, jak również pewnego rodzaju scrapbook dla amatorów kuchni.

Evernote Hello

Zadaniem tej aplikacji jest pomoc w zapamiętywaniu osób, szczególnie tych nowo poznanych. Sporządzenie notatki w Hello wymaga podania telefonu drugiej osobie w celu wykonania zdjęcia twarzy przednią kamerą urządzenia. Po wprowadzeniu imienia sfotografowanej osoby następuje dodanie informacji, które mają nam pomóc w łatwiejszym rozpoznawaniu osób. Hello rejestruje datę i czas zawarcia znajomości oraz proponuje dodać informację o kontekście spotkania. Mając wszystkie te dane możemy połączyć je w jedno. Wiemy jak dana osoba wygląda, gdzie i kiedy doszło do spotkania oraz jakie były jego okoliczności.

Zarówno Food jak i Hello są dostępne za darmo w iTunes Store.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA