REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

GP: Plus negocjuje z Apple iPhone'a

10.08.2009
9:07
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiejsze wydanie „Gazety Prawnej” przynosi dość sensacyjną informację – sieć Plus negocjuje z Apple’m zaoferowanie swoim klientom iPhone’a. Brzmi dość sensacyjnie, ponieważ do tej pory uważało się, że Plus po prostu nie jest zainteresowany iPhone’m.

Że to nieprawda wyjaśnia rzecznik prasowy Plusa, Adam Suchenek: – Proszę mi wierzyć, że chcieliśmy zaoferować naszym klientom iPhone’a. To, że go nie mamy, wynika niestety z takiej, a nie innej polityki dystrybucyjnej producenta.

Na polskim rynku iPhone dostępny jest u dwóch głównych konkurentów Plusa, czyli Orange i Ery. Według niepotwierdzonych danych przedstawionych kilka tygodni temu przez „Gazetę Wyborczą”, w Polsce sprzedało się do tej pory ok. 300 tysięcy iPhone’ów. To niezły kąsek dla sieci, bo wprawdzie liczba nie jest szokująco wysoka, ale należy pamiętać, że każdy „oficjalny” użytkownik iPhone’a musiał związać się z operatorem na 2 długie lata obiecując wysokie miesięczne opłaty.

Okazuje się, że Plus sprzedaje jednak iPhone’y w Polsce, ale tylko kluczowym klientom biznesowym – pisze „Gazeta Prawna”. Kupuje je ponoć u pośredników. Jak Plus podłącza tych użytkowników do swojej sieci już nie poinformowano (czyżby sieć sprzedawała „jailbreakowane” iPhone’y?).

Według informacji „Gazety Prawnej” Plus prowadzi negocjacje z Apple, aby jednak zaoferować wszystkim swoim klientom iPhone’a.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA