REKLAMA

Polskie siedzenia na Euro 2024. Wykonano je z wyjątkowego materiału

Kibice zasiądą na meczach Euro 2024 na krzesełkach z recyklingu. To owoc współpracy polskiej firmy Forum by Nowy Styl z Grupą Azoty Compounding. Zamiast marnować plastik, stworzyli oni z niego specjalny materiał i wygodne oraz wytrzymałe siedziska, dbając o środowisko naturalne.

21 godzin temu
Polskie siedzenia na Euro 2024. Wykonano je z wyjątkowego materiału
REKLAMA

Na stadionie Eintracht Frankfurt wymieniono właśnie ponad 40 tys. krzesełek wykonanych z granulatu składającego się w 80 proc. z odpadów poprodukcyjnych. Sprawa wydaje się prosta, ale wymagała zastosowania zaawansowanych technologii i najnowszych osiągnięć nauki.

REKLAMA

Krzesła te to nie tylko recyklingowany plastik. Zastosowano w nich specjalne dodatki powodujące niepalność materiału i niwelujące wpływ promieni UV, co gwarantuje ich bezpieczeństwo i trwałość przez lata. Komfort kibiców zapewniają ergonomiczne kształty i odpowiednie ugięcie siedziska.

Polski plastik na Euro 2024

Kluczem do sukcesu było opracowanie przez specjalistów odpowiedniego materiału. Materiał ten powstał we współpracy Forum by Nowy Styl z Grupą Azoty Compounding, która specjalizuje się w nowatorskim podejściu do tworzyw sztucznych i chętnie podjęła wyzwanie. Wyzwanie o tyle większe, gdyż oprócz podstawowego składnika, czyli poliamidu, krzesełka stadionowe ubogacone są w czynniki uniepalniające oraz niwelujące wpływ promieni UV. 

Użycie materiału z recyklingu oznaczało kompletnie nową mieszankę, do której na nowo trzeba było dopasować wszystkie te elementy tak, aby zachować najwyższą jakość produktu. Grupa Azoty Compounding, która stworzyła autorski granulat pochodzący w 80 proc. z recyklingu tworzyw sztucznych (PIR).

Trybuny w nowych barwach

Ostatnie zmiany na stadionie, to jednak więcej niż przygotowanie na Euro 2024, które odbędą się w Niemczech, m.in. na frankfurckim stadionie - to nadanie stadionowi klubowych kolorów. 

Klub w ciekawy sposób postanowił pozbyć się dotychczasowymi siedziskami na trybunach. Jedną z opcji, była propozycja dla kibiców i posiadaczy karnetów - mogli oni wykupić "swoje miejsce" za symboliczne kilkadziesiąt euro. Krzesełka mógł kupić każdy, jednak stali bywalcy mogli liczyć na to samo krzesełko, na którym przez lata oglądali mecze ukochanej drużyny. 

REKLAMA

Kolejna oferta skierowana była do szkół, instytucji i mniejszych klubów, które mogły zakupić zestawy krzesełek w preferencyjnej cenie. Wszystkie krzesła, które nie znalazły nabywców zostały przetworzone na granulat do ponownego użycia. 

Dostarczenie krzesełek na Stadion Eintracht Frankfurt to kolejny imponujący projekt w portfolio Forum by Nowy Styl. Przedsiębiorstwo ma na swoim koncie także m.in. wyposażenie stadionu kontenerowego 974 na Mistrzostwa Świata w Katarze. Firma po raz kolejny udowadnia, że jest liderem w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań dla obiektów sportowych i dba o to, by mecze Euro 2024 odbywały się nie tylko w duchu sportowej rywalizacji, ale również w poszanowaniu dla środowiska naturalnego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA