ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

7box.eu to nowe automaty paczkowe. InPost ma groźnego konkurenta

Włodzimierz Stańczak, założyciel dawnego giganta na rynku firm kurierskich wraca do biznesu poprzez nową firmę 7box.eu. Tym razem jednak stawia sobie całkiem spore wyzwanie: konkurować z InPostem i by je osiągnąć, w twojej okolicy postanowi nowe paczkomaty.

07.06.2024 08.27
7box.eu to nowe automaty paczkowe. InPost ma groźnego konkurenta
REKLAMA

Paczkomatów raczej nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. Automaty są nie tylko ulubieńcami osób ceniących sobie wygodę wynikającą z odbioru paczki w dowolnym momencie - zwykle przy okazji pójścia do sklepu czy powrotu z pracy lub szkoły, ale także wręcz elementem kultury. Bo kto choć raz nie widział prześmiewczych memów nawiązujących do paczkomatozy okalającej nasz kraj?

Choć symbolem automatów paczkowych jest InPost, to własne maszyny ma także m.in. Allegro, DPD, DHL, Orlen czy Poczta Polska. Teraz bezpośrednią konkurencją dla InPost chce być nowy-stary gracz.

REKLAMA

7box.eu nowym graczem na rynku automatów paczkowych. Pierwsze maszyny już za kilka tygodni

Mowa tu konkretnie o Włodzimierzu Stańczaku, założycielu firmy kurierskiej Siódemka. Siódemka działała na rynku polskim przez 16 lat, aż do przejęcia w 2014 roku przez DPD. W rozmowie z dziennikiem Puls Biznesu Stańczak ogłosił uruchomienie nowego projektu 7box.eu, który ma być bezpośrednią konkurencją dla InPostu.

7box.eu to nowoczesna sieć pakomatów otwarta dla wszystkich operatorów kurierskich i wszystkich uczestników rynku zarówno nadawców, jak też odbiorców wszelkich towarów

Powiedział Włodzimierz Stańczak

Sukces 7box.eu ma zapewnić zarówno doświadczenie Stańczaka na rynku kurierskim, jak i wdrożenie "zaawansowanych technologii" zapewniających bezpieczeństwo i wygodę użytkowników. W automatach 7box.eu Polacy znajdą funkcje znane im możliwości odbierania i wysyłania paczek.

Założyciel Siódemki deklaruje, że jego nowy biznes będzie się zwracał ku współpracy z lokalnymi oraz ogólnokrajowymi firmami kurierskimi, sklepami internetowymi, a także z tradycyjnymi punktami sprzedaży. Automaty 7box.eu mają być także wykorzystywane do przekazywania odbiorcom zakupów spożywczych.

W ciągu najbliższych tygodni pierwsze automaty paczkowe 7box.eu mają stanąć w największych miastach w Polsce, a sam Włodzimierz Stańczak ma już plany na ekspansję poza teren Polski.

REKLAMA

Więcej na temat automatów paczkowych:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA