REKLAMA

Przypinany smartfon Humane AI nie spełnił oczekiwań? Szybko poszło

Po spektakularnej klapie futurystycznego pomysłu byłych szych Apple, jakim była inteligentna, gadająca broszka z hologramem, nad Humane Inc. zawisły czarne chmury. Według doniesień twórcy AI Pin szukają nabywcy, który kupi firmę za dość odważną cenę.

22.05.2024 10.43
Przypinany smartfon Humane AI nie spełnił oczekiwań? Szybko poszło
REKLAMA

Amerykański startup Humane przez wiele miesięcy był na ustach wielu mediów zajmujących się technologią i gadżetami. Wszystko dzięki ich produktowi AI Pin, który obiecywał zrewolucjonizować sposób, w jaki wchodzimy w interakcje z telefonem - czy elektroniką jako taką. Zero ekranu, jedynie głos i hologram wyświetlony na dłoni.

Jakkolwiek ciekawy nie byłby to pomysł, debiutancki produkt Humane był po prostu klapą. Przegrzewający się, powolny, a do tego mający ograniczenia, które sprawiały, że użytkownicy do pełnej obsługi urządzenia musieli wracać przed smartfony i laptopy. Jednak kiepski start AI Pin to nie jedyny problem z jakim obecnie mierzy się Humane.

REKLAMA

Humane sypie się grunt pod nogami? AI Pin to niewypał, a teraz firma idzie na sprzedaż

Jak informuje Bloomberg, Humane Inc. poszukuje nabywcy, który całościowo wykupi firmę. Według przekazu anonimowych informatorów, firma obecnie współpracuje z doradcą finansowym, "który ma jej pomóc" w przeprowadzeniu transakcji.

Na ile wyceniło się Humane? Tu nie padła żadna konkretna cena, a jedynie "kwota pomiędzy 750 mln a 1 miliardem" dolarów amerykańskich. Kwota ta pokrywałaby się z zeszłorocznymi doniesieniami, według których Humane było wyceniane przez inwestorów na około 850 mln dol. Ta wycena padła jednak na wiele miesięcy przed oficjalnym wydaniem AI Pin.

Humane zostało założone przez małżeństwo Bethany Bongiorno oraz Imrana Chaudhriego. Obydwoje pracowali dla Apple, gdzie z resztą się poznali, pracując nad iPadem - Bongiorno w latach 2008-2016 pełniła funkcję dyrektora ds. zarządzania programami inżynierii oprogramowania iOS i macOS. Z kolei Imran Chaudhri dołączył do Apple jeszcze jako stażysta w 1995 r. i przez następne 19 lat pracował dla koncernu z Cupertino jako projektant produktu. To właśnie Chaudhriemu zawdzięczamy m.in. wygląd interfejsu iPhone'a, interfejs widgetów na macOS, a także home screen w iPhonie.

Małżeństwo założyło Humane Inc. "z wizją tworzenia technologii, która jest bardziej inteligentna, osobista i ściśle zintegrowana z ludzkim doświadczeniem" i docelowo z produktem, który mógłby zdetronizować iPhone'a.

Naszą ulubioną częścią [pracy] byli ludzie, którzy podchodzili i bardzo otwarcie mówili… "Jestem sceptykiem. Jestem krytykiem. Nie wierzę w to [Humane AI Pin]". A my mówiliśmy: "No dobrze, porozmawiajmy o tym. Pokażę ci. Pozwólmy ci tego doświadczyć". Później mówili nam "Okej, jestem przekonany".

Mówiła Bethany Bongiorno w wywiadzie udzielonym Bloombergowi w przeddzień premiery Humane AI Pin
REKLAMA

Więcej na temat Humane AI Pin:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA