REKLAMA

Huawei kończy z popularną serią smartfonów. Zacznie coś nowego

Huawei zdecydował się o zakończeniu mojej ulubionej serii smartfonów. Żegnajcie wspaniałe modele z oznaczeniem P, będę tęsknił. Coś się skończyło, ale również coś się zacznie.

16.04.2024 06.26
huawei
REKLAMA

Huawei serii P zadebiutował po raz pierwszy w 2013 r., był to model P6. Wyróżnikiem serii były możliwości fotograficzne i flagowe podzespoły. To właśnie te smartfony jako pierwsze wprowadzały rewolucje fotograficzne do Huaweia - pierwsza podwójna kamera, pierwszy tryb nocny, 30-krotny zoom. Sam miałem dwa modele z tej serii na własność, a w ramach testów użytkuję trzeciego - mocarnego P60 Pro. To właśnie nim robię 90 proc. zdjęć do swoich testów i to jego używam do kręcenia filmików na moje raczkujące media społecznościowe. Sprawdza się w tych rolach wyśmienicie, a jego aparat urywa głowę nawet rok po premierze. W tym roku miał zadebiutować następca - cała rodzina P70, ale niespodziewanie Huawei zdecydował się na zakończenie serii P.

REKLAMA

Jestem w szoku - Huawei kończy z serią P

Po kilkunastu latach obecności seria P przechodzi do historii. Ale to nie jest typowe pożegnanie, bo Huawei twierdzi, że seria P wchodzi na kolejny poziom. Producent tłumaczył, że przemyślał założenia serii P i trzeba ją znacznie odświeżyć, żeby nadal mogła być atrakcyjna dla klientów. Nie szukają oni tylko wspaniałego aparatu, chcą mieć topowe urządzenia o wysokiej wydajności, ale coraz większą wagę przykładają do designu, chcą się wyróżniać z tłumu. Tacy klienci kupowali model P60 Pro z perłowym wykończeniem - według producenta każdy wzór znajdujący się na plecach był unikalny. Co teraz?

Więcej o urządzeniach Huawei przeczytasz w:

Wielki wieszcz napisał, że coś się kończy, coś się zaczyna

I dokładnie tak jest w przypadku Huaweia. Rodzinę P zastąpi zupełnie nowa nazwa - Pura. Wywodzi się z hiszpańskiego słowa oznaczającego czystość, ale również piękno. Nadchodzące smartfony będą oznaczone jako Pura 70, Pura 70 Pro itd. Będzie ich łącznie cztery i zapowiadają się naprawdę wyśmienicie. Prawdopodobnie zadebiutują już 18 kwietnia w Chinach, a kilka tygodni później przybędą do Europy. Huawei Pura 70 będzie dysponował 12 GB RAM i 512 GB pamięci na dane. Pura 70 Pro będzie występować z 12 GB RAM i 512 GB lub 1 TB pamięci na dane. Pura 70 Pro+ będzie miała aż 16 GB RAM i 512 GB lub 1 TB pamięci. Perłą w koronie będzie model Pura 70 Ultra z 16 GB RAM i 1 TB pamięci na dane. Wyróżni go ceramiczne wykończenie. Rodzina Pura ma oprócz aspektów fotograficznych wyróżniać się estetyką i designem.

REKLAMA

Trudno nie zauważyć, że nowa rodzina za sprawą nietypowej wyspy aparatów wyróżnia się z tłumu. Nie pomylicie Huaweia z niczym innym. Nie znamy jeszcze specyfikacji aparatów, ale plotki mówią, że dwa najwyższe modele będą korzystać z 1-calowej matrycy Sony IMX989, a rozdzielczość wyniesie 50 Mpix. Nie zabraknie również ulepszonego teleobiektywu.

IDŹ DO SKLEPU
Huawei
Huawei P60 Pro
Huawei
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA