REKLAMA

Z nowymi komputerami HP wchodzi w nową erę - AI PC

HP przedstawił najnowszą generację komputerów Elite i Pro z linii EliteBook, które za sprawą nowoczesnych układów z NPU mają zapewnić zupełnie nową jakość pracy z aplikacjami wykorzystującymi sztuczną inteligencję. To jednak wspólna cecha wszystkich AI PC. Tu dostaniemy nieco więcej.

22.04.2024 19.44
HP Elitebook 2024
REKLAMA

Notebooki i komputer stacjonarny z serii Elite i Pro są wyposażone w układy Intel Core Ultra 5 i 7 lub AMD Ryzen Pro. Wpisują się więc w wymogi wyznaczone przez Microsoft, by laptopy te (i desktop) mogły być określane jako AI PC. Przypomnijmy, chodzi o koprocesor do akceleracji obliczeń związanych ze sztuczną inteligencją, a także przycisk Copilot na klawiaturze. Za sprawą NPU rzeczone aplikacje nie obciążają głównego procesora, korzystają z wyspecjalizowanej jednostki - a więc działają znacznie szybciej przy mniejszym zużyciu energii. Niektóre wręcz nie mogłyby działać sensownie bez NPU. AI PC pojawią się jednak w sprzedaży u wszystkich znanych producentów.

REKLAMA

HP dodaje jednak wiele od siebie. Laptopy te za sprawą funkcji Smart Dense mają automatycznie przewidywać i dopasowywać się do sposobu użytkowania komputera, zapewniając najlepszą równowagę między produktywnością a wydajnością. Ponadto możliwości dostarczane przez algorytmy SI do dźwięku - Poly Studio i Dynamic Voice Leveling, AI Noise Reduction - mają zapewnić najwyższą możliwą jakość wideokonferencji.

Konie robocze, smukłe i ciche laptopy oraz komputer stacjonarny. Pierwsza fala AI PC od HP ma być idealna do pracy

Pierwszą nowością są notebooki HP Elite 1000 z serii G11, czyli wysokowydajne sprzęty oferujące do 21 godzin pracy na akumulatorze. Dodatkowo, jak twierdzi HP, za sprawą wspomnianego wyżej Smart Sense komputer pracuje nawet do 40 proc. ciszej w porównaniu do i tak dyskretnego modelu minionej generacji. Z kolei notebooki HP EliteBook 800 i 805 z serii G11 zostały stworzone, aby spełnić wymagania pracowników intelektualnych, którzy codziennie wykonują zadania wymagające dużej wydajności i korzystają z narzędzi ułatwiających współpracę przy realizacji projektów. Nowa seria jest wyposażona w procesory Core Ultra 5 i 7 lub procesory AMD Ryzen Pro.

HP EliteBook 600 G11

Notebooki HP EliteBook serii 600 i 605 G11 są dedykowane dla klientów korporacyjnych i organizacji sektora publicznego, które muszą wykazać się dużą elastycznością i wyposażyć w sprzęt pracowników funkcjonujących w środowiskach hybrydowych. Ostatnia z mobilnych nowości, czyli notebooki HP ProBook 400 i 405 z serii G11 zostały zaprojektowane z myślą o pracownikach hybrydowych dzielących czas między biurem a domem.

Ofertę zamyka komputer stacjonarny HP Elite Small Form Factor 805 G9, który z kolei ma być stacją roboczą dla bardziej wymagających użytkowników, z Wi-Fi 7, Radeonem RX 6300 lub Nvidia T400.

Jak po komputery HP, to na zakupy w maju

Laptopy z linii HP EliteBook oraz Probook mają być dostępne w przyszłym miesiącu. Ich ceny zostaną podane bliżej terminu dostępności. Komputer stacjonarny HP Elite Small Form Factor 805 G9 ma być dostępny w sierpniu. Jego cena również zostanie podana w późniejszym terminie. Spodziewamy się wypożyczyć wybrane modele z linii EliteBook do redakcyjnych testów w nieodległej przyszłości. Patrząc na zapowiedzi i mając w pamięci udane doświadczenia z poprzednimi generacjami tych komputerów: czekamy z optymizmem.

REKLAMA

Sprawdź również:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA