Pracuj mądrzej, nie ciężej. Festiwal Sektor 3.0 rozłoży na czynniki pierwsze otaczającą nas rzeczywistość

Patronat medialny

Jak dbać o prywatność i bezpieczeństwo w dobie AI? Czy AI może być równorzędnym członkiem zespołu? I w jaki sposób w całej tej rewolucji być fair wobec środowiska i społeczeństwa? Odpowiedź na te i inne pytania będą mieli poznać uczestnicy nadchodzącego Festiwalu Sektor 3.0, który w formie hybrydowej oraz poprzez darmową rejestrację otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych mądrzejszą i lepszą pracą.

26.04.2024 13.44
Pracuj mądrzej, nie ciężej. Festiwal Sektor 3.0 rozłoży na czynniki pierwsze otaczającą nas rzeczywistość

Wyzwania pracy hybrydowej i zdalnej, zależność od szeroko pojętej technologii i rosnący wpływ sztucznej inteligencji na otaczającą nas rzeczywistość to problemy, którymi czoła stawić muszą zarówno osoby będące na rynku pracy, jak i dopiero w niego wkraczające. Jednak im sprostać wcale nie trzeba pracować ciężej – wystarczy mądrzej.

Udowodnią to ekspertki i eksperci nadchodzącego Festiwalu Sektor 3.0, który odbędzie się 22-23 maja br. online i w Warszawie. Podczas wydarzenia, w którym udział jest bezpłatny, uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać występów przedstawicieli świata nauki, jak i specjalistów z największych koncernów technologicznych.

Technologia, AI i lepsza efektywność pracy. Festiwal Sektor 3.0 odkrywa wszystkie karty nowoczesnej pracy

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Sektor uczestnicy będą mieli okazję spojrzeć z nowej perspektywy na to, jak dziś wygląda nasza praca oraz – wraz z ekspertkami i ekspertami – przeanalizować, jak kształtować nowe i inteligentne nawyki, które mogą wesprzeć nas w efektywnym wykorzystaniu technologii. Wraz z gośćmi porozmawiamy o tym, jak wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji do skutecznego zarządzania, komunikacji czy automatyzacji w pracy indywidualnej i zespołowej.

Celem Festiwalu jest prezentowanie aktualnych trendów ze świata nowych technologii oraz pokazywanie, jak w praktyce wdrażać nowoczesne strategie i narzędzia cyfrowe w codziennych działaniach. W tym roku w sposób szczególny koncentrujemy się na tematyce lepszej pracy, poruszając wątki związane z produktywnością osobistą, współpracą w zespole, a kończąc na technologiach i narzędziach, które wspierają nas w tej zmianie

Mówi dr Dawid Szarański, dyrektor programu Sektor 3.0

Do grona ekspertek i ekspertów - prelegentów podczas Festiwalu Sektor 3.0 należą m.in.: prof. Michał Kosiński (Stanford University), prof. ALK, dr hab. Aleksandra Przegalińska (Akademia Leona Koźmińskiego), Tomasz Stawiszyński (filozof, eseista), Olga Sztuba (Google Polska), Maciej Okraszewski (Dział Zagraniczny), Inga Apiecionek (Ringier Axel Springer Polska), Grzegorz Markowski i dr Katarzyna Kasia (Szkło kontaktowe), Pamela Krzypkowska (Ministerstwo Cyfryzacji), prof. UW, dr hab. Katarzyna Śledziewska (DELab UW), Henrik Krogh Andersen (Microsoft), Jowita Michalska (Digital University) i dr Alek Tarkowski (Open Future Foundation).

Podczas tegorocznej edycji odbędzie się kilkanaście wystąpień, rozmów i dyskusji, w ramach których poruszone zostaną zagadnienia produktywności osobistej, pracy w zespole oraz technologii i narzędzia zmiany. W trakcie Festiwalu Sektor 3.0 uczestnicy będą mogli poszerzyć swoje horyzonty w tematach takich jak rozwój kompetencji cyfrowych, AI jako członek zespołu czy wspieranie efektywności przy jednoczesnym wspieraniu społeczności i środowiska.

Festiwal ponownie przybierze formę hybrydową. Pierwszy dzień odbędzie się całkowicie online, a drugi skupi się na warsztatach na Kampusie Innowacji CIC w Warszawie pogłębiających tematykę omówioną podczas paneli dyskusyjnych, przeznaczonych dla zainteresowanych uczestników.

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji pięć godzin transmisji na żywo i siedem warsztatów, obejmujących tematy takie jak projektowanie usług, tworzenie inkluzywnych zespołów, samomotywacja w pracy, oraz praktyczne wykorzystanie sztucznej inteligencji i generatywnych modeli językowych w działalności organizacji społecznych.

Poznaj Laureata Nagrody Sektor 3.0 2024

Ponadto podczas Festiwalu zostanie wręczona Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 w wysokości 40 tys. zł.

Celem Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 jest docenienie organizacji, które umiejętnie i efektywnie wykorzystują nowe technologie w swoich działaniach. Skuteczność organizacji pozarządowych wynika nie tylko z właściwego podejścia do rozwiązywania problemów społecznych, ale także z odpowiedniego doboru narzędzi, dzięki którym docierają ze swoją ofertą i pomocą do możliwie najszerszego grona odbiorców

Wyjaśnia Radosław Jasiński, Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Kapituła nagrodzi organizację, która najlepiej wykorzystują technologie i zaprezentuje je jako przykłady warte naśladowania. Laureat otrzyma dofinansowanie na działania statutowe.

Udział w Festiwalu Sektor 3.0 jest bezpłatny, a swój udział można zadeklarować poprzez rejestrację na stronie sektor3-0.pl/festiwal.

Więcej informacji dostępnych jest na profilach społecznościowych: Facebook, LinkedIn, Instagram.

Patronat medialny
Najnowsze
Zobacz komentarze