REKLAMA

Policja omijała prawo za pomocą ludzików Lego. Teraz ma problemy

Policjanci publikowali zdjęcia z akcji, na których twarze przestępców zastępowano głowami ludzików Lego. Udawało im się to całkiem długo, póki sprawą nie zainteresowała się duńska firma.

27.03.2024 08.22
Policja omijała prawo za pomocą ludzików Lego. Teraz ma problemy
REKLAMA

Murrieta w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych to senne miasteczko, które w internecie najbardziej znane stało się za sprawą lokalnego departamentu policji. Komenda regularnie publikuje na Facebooku zdjęcia z akcji i ważne społecznie informacje, jednakże zyskała ona sławę ze względu na fakt, że na wszystkich fotografiach, gdzie widać osoby podejrzane i zatrzymane, ich twarze zastępują ludziki Lego.

Na pozór niewinna praktyka okazała się być dość dużym problemem. Nie dla policji czy podejrzanych, a dla samego duńskiego producenta klocków.

REKLAMA

Zasłanianie twarzy przestępców za pomocą ludzików Lego to był świetny pomysł. Słowo klucz: był

Murrieta Police Department publikuje zdjęcia zatrzymanych ze wklejonymi twarzami ludzików Lego od przynajmniej 2023 roku, jednak policjanci zasłynęli także zamianą przestępców w postaci ze Shreka.

18 marca komenda policji opublikowała na Facebooku wpis, w którym wyjaśniono powody nietypowych modyfikacji zdjęć. Jak tłumaczą mundurowi, dzięki takiemu zabiegowi "pozostają transparentni wobec lokalnej społeczności", a jednocześnie przestrzegają prawa stanu Kalifornia, które od 1 stycznia 2023 roku zakazuje publikacji wizerunku zatrzymanych, podejrzanych o "nieprzemocowe" czyny z wyjątkiem sytuacji, gdy wystąpią "szczególne okoliczności".

Departament Policji w Murrieta szczyci się swoją przejrzystością wobec społeczności, ale także szanuje prawa i ochronę wszystkich osób, nawet podejrzanych. Aby podzielić się tym, co dzieje się w Murriecie, zdecydowaliśmy się zakryć twarze podejrzanych, aby chronić ich tożsamość, a jednocześnie zachować zgodność z nowym prawem.

Czytamy w Facebookowym wpisie Murrieta PD

Zaledwie dzień później do policjantów z Murrieta odezwało się Lego, prosząc o usunięcie zdjęć i zakończenie dalszej publikacji fotografii ze wklejonymi twarzami ludzików Lego. Porucznik Jeremy Durrant w oświadczeniu dla Forbesa potwierdził, że duńska firma "z szacunkiem poprosiła nas o zaprzestanie wykorzystywania ich własności intelektualnej w naszych treściach w mediach społecznościowych". Jak poinformował Durant, policjanci w Murrieta "oczywiście rozumieją" zastrzeżenia Lego i zastosują się do ich prośby.

Ponadto porucznik przekazał, że komenda bada nowe metody publikowania treści "w sposób, który jest angażujący i interesujący dla naszych obserwujących".

Kup klocki LEGO
MediaExpert
LEGO City posterunek policji

Więcej na temat Lego:

REKLAMA

Zdjęcie główne: valeriiaarnaud / Shutterstock, Murrieta Police Department / Facebook

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA