REKLAMA

Ten gadżet ratuje życie. Orange wprowadził nowość do oferty

Orange ma w swojej ofercie gadżet, który potrafi uratować życie. To prosta opaska na rękę, która w połączeniu z odpowiednią usługą może zdziałać naprawdę wiele.

25.03.2024 17.22
orange
REKLAMA

Opaska SOS nie różni się od zwykłego zegarka czy opaski sportowej typu Xiaomi Mi Band, ale jest wsparta potężnym oprogramowaniem stworzonym przede wszystkim z myślą o ratowaniu życia. W połączeniu z aplikacją mobilną urządzenie kontroluje parametry zdrowotne osoby, która nosi opaskę. Taki sprzęt pozwoli odpowiednio wcześniej zareagować w razie nagłego wypadku.

REKLAMA

Opaska SOS w Orange. Kawałek przydatnej elektroniki

Decydując się na opaskę SOS, dostępną w ofercie Orange, użytkownik poza samym sprzętem otrzymuje również kartę SIM oraz dostęp do aplikacji mobilnej na smartfony. Podobnie jak zwykła opaska sportowa, urządzenie posiada wbudowany wyświetlacz, który wyświetla podstawowe informacje, takie jak godzina, data i stan naładowania baterii, ale oprócz tego potrafi dużo więcej.

Sprzęt został wyposażony w duży guzik SOS na wyświetlaczu, który aktywuje główną funkcję urządzenia – wzywanie pomocy. Po kliknięciu odpowiednie powiadomienie o problemie zostanie wysłane na smartfon osoby (opiekuna), która dodała do aplikacji urządzenie. Oprócz tego opaska ma na pokładzie czujnik upadku, dzięki czemu wiadomość ma być wysyłana automatycznie, np. jeśli osoba zemdleje.

Podobnie jak standardowe inteligentne zegarki, opaska SOS może zdalnie mierzyć najważniejsze parametry życiowe, takie jak ciśnienie tętnicze, puls, saturacja oraz temperatura. Jeśli pomiary będą odbiegać od normy, system automatycznie wyśle odpowiednie powiadomienie do aplikacji na smartfon opiekuna. Dzięki wbudowanej karcie SIM istnieje możliwość nawiązania połączenia z opaską (możliwe jest wpisanie zaufanych numerów telefonów, aby nie zdarzały się przypadkowe połączenia), a także lokalizacji osoby za pomocą GPS.

Sprzęt nie kosztuje wiele

Opaska SOS to świetna opcja na przykład dla osób starszych oraz tych z przewlekłymi chorobami, które mieszkają daleko od swoich bliskich. Sprzęt oferowany w Orange pochodzi od producenta Locon i oprócz samej opaski, oferuje też usługę zdalnej pomocy w dwóch wariantach: standard i premium. Kosz opaski wynosi 27 zł miesięcznie przez 2 lata.

Pierwszy wariant oferuje podstawowe funkcje takie jak jedna strefa bezpieczeństwa, a drugi gwarantuje dostęp do teleopieki (połączenia z Centrum Ratownictwa Medycznego) z dostępnymi ratownikami 24/7, którzy w razie potrzeby udzielą pomocy osobie potrzebującej. Dzięki usłudze ratownik otrzymuje pełen zestaw informacji zdrowotnych (podawanych podczas rejestracji) – w razie połączenia ratownik widzi parametry życiowe i może wysłać karetkę. Usługa premium to wyższy koszt – kosztuje 72 zł miesięcznie, ale to opcja dla osób potrzebujących stałej opieki.

SPRAWDŹ OFERTĘ ORANGE
Orange
Abonament
REKLAMA

Więcej informacji o operatorach ich ofertach znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA