REKLAMA

Galaxy Watch ma zmienić wygląd na wzór rywala. Kupisz?

Znakiem rozpoznawczym Galaxy Watcha (jak i kilku jego konkurentów) jest okrągła koperta, która dodatkowo jest obrotowa, ułatwiając korzystanie z zegarka. Jednak jak się okazuje, według koreańskiego giganta, dla wizerunku produktu i dla samych użytkowników będzie lepiej, gdy inteligentny zegarek zmieni koło na kwadrat.

12.03.2024 15.25
Galaxy Watch ma zmienić wygląd na wzór rywala. Kupisz?
REKLAMA

Choć na rynku smartwatchy istnieje wiele mniej lub bardziej znanych marek, to dla wiele osób, choć minimalnie śledzących ten segment jedno jest pewne: prostokątna koperta to Apple Watch, okrągła to Galaxy Watch (lub inny zegarek oparty o Wear OS). Jednak nie było tak zawsze.

Swoje pierwsze kroki z urządzeniami noszonymi Samsung stawiał z Galaxy Gear, a pierwszy produkt w tej linii posiadał kwadratowy ekran. Teraz Samsung rozważa powrót do korzeni - albo zastosowanie rozwiązań rywala, zależnie jak na to patrzeć.

REKLAMA

Samsung nie chce być z tobą na okrągło, chce być na kwadratowo

Jak informuje serwis SamMobile, Samsung rozważa porzucenie okrągłych ekranów i powrót do porzuconych ponad dekadę temu kwadratowych ekranów. Według informacji pozyskanych przez dziennikarzy, Samsung "bardzo entuzjastycznie" rozważa taką możliwość i jest wręcz "bardzo prawdopodobne, że zmiana nastąpi".

SamMobile poskąpiło jednak szczegółów informacji, i nie podało informacji czy zmiana nadejdzie w nadchodzącej linii Galaxy Watch 7, czy może jest to zmiana, która zadebiutuje w przyszłorocznych Galaxy Watch 8.

Warto wspomnieć, że Samsung ma w swojej ofercie prostokątne ekrany. Są nimi ekrany, które znajdziemy w debiutującej jakiś czas temu na rynku opasce sportowej Samsung Fit 3.

Zmiana kształtu ekranu w smartwatchach Galaxy Watch jest co najmniej zaskoczeniem, gdyż okrągły ekran z obrotowym pierścieniem (zapomnijmy tu na chwilę o kastracji, jaką przeszedł Galaxy Watch 5) w ciągu ostatnich kilku lat stał się zarówno znakiem rozpoznawczym urządzenia, jak i spotkał się z pozytywnym odbiorem użytkowników. Jednocześnie prostokątny ekran jest w stanie wyświetlić więcej informacji, a z odpowiednią optymalizacją systemu WearOS dla prostokątnych urządzeń, zmiana mogłaby przyjść z korzyścią dla użytkowników. Ponadto powrót do kwadratowego ekranu wyróżniłaby produkty na tle konkurencji, które są w większości prostokątne i okrągłe.

Zdjęcie główne: AronX / Shutterstock

IDŹ DO SKLEPU
MediaExpert
Samsung Fit 3
MediaExpert
Samsung Galaxy Watch 6
nju mobile
Subskrypcja nju Mobile
REKLAMA

Więcej na temat Galaxy Watch:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA