REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Do której godziny musisz nadać paczkę w Paczkomacie? Sprawdź godziny graniczne InPost

InPost ogłosił nowe graniczne godziny dla nadawania przesyłek w automacie Paczkomat, PaczkoPunkcie lub na zlecenie kuriera. Jak możesz w łatwy sposób sprawdzić, do kiedy musisz nadać paczkę, aby ta rozpoczęła drogę do odbiorcy tego samego dnia? To zaskakująco łatwe.

06.02.2024
10:40
Do której godziny musisz nadać paczkę w Paczkomacie? Sprawdź godziny graniczne InPost
REKLAMA

Ile razy zastanawiałeś się, czy paczka nadana za pomocą firmy InPost jeszcze dzisiaj trafi do ciebie czy odbiorcy. Można w łatwy sposób sprawdzić, jakie są godziny nadawania w twojej strefie. Jest tylko jeden haczyk: od 12 lutego mogą się zmienić, dlatego dalej wyjaśnię, co powinieneś zrobić.

REKLAMA

Czym są godziny graniczne dla nadawania przesyłek InPost?

Istnieje określona godzina graniczna, do której możesz nadać paczkę w automacie Paczkomat InPost, PaczkoPunkcie, lub zlecić kurierowi odbiór przesyłki z konkretnego adresu, aby paczka rozpoczęła drogę do odbiorcy jeszcze tego samego dnia roboczego.

Aplikacja InPost (źródło: materiały prasowe InPost)

Zazwyczaj starałem się nadać paczki do godziny 15:00, by zostały odebrane przez kuriera InPost tego samego dnia. Przynajmniej odbiorca wtedy ma sporą szansę, że dotrą do niego na następny dzień lub w ciągu 2 dni roboczych.

Jak sprawdzić, do której godziny nadać paczkę?

InPost udostępnił prostą stronę, na której możesz sprawdzić godzinę graniczną w twojej strefie. Wystarczy, że wpiszesz swój kod pocztowy - i dowiesz się, do której powinieneś nadać paczkę, aby ta trafiła w podróż jeszcze tego samego dnia.

Godzina graniczna nadania nie zależy od konkretnego automatu Paczkomat, a od kodu pocztowego, do którego przypisana jest dana strefa. InPost wyróżnia cztery strefy (A, B, C, D) o różnych godzinach granicznych nadania.

  • A: do godziny 16:00
  • B: do godziny 15:00
  • C: do godziny 14:00
  • D: do godziny 13:00

Strefa A przeważnie obejmuje miasta, a D to małe miasteczka lub wsie.

InPost zmienia podział strefowy od 12 lutego

REKLAMA

InPost planuje od 12 lutego 2024 roku wprowadzić zmiany w godzinach granicznych nadania paczek. Nowa organizacja podziału strefowego może oznaczać przesunięcie godzin granicznych dla niektórych kodów pocztowych.

Szczegóły zmian zostaną ogłoszone 12 lutego. Wtedy też będzie można sprawdzić, w jaki sposób nowy podział strefowy wpłynie na twój kod pocztowy. Zachęcamy do zapisania tego artykułu lub śledzenia strony InPostu, aby być na bieżąco z nadchodzącymi zmianami.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA