REKLAMA

Elon Musk miał problem z Windowsem. Za takie zachowanie na polskim forum dostałby bana

Miliarderzy to ludzie tacy jak my. I tak jak my, zamiast wyszukać rozwiązanie problemu w internecie, od razu kierują się do źródła owego problemu - twórcy oprogramowania. Tę ludzką stronę pokazał Elon Musk, kierując się do szefa Microsoftu z prośbą o usunięcie konieczności tworzenia konta Microsoft przy uruchomieniu komputera.

27.02.2024 12.02
Elon Musk miał problem z Windowsem. Za takie zachowanie na polskim forum dostałby bana
REKLAMA

Chyba każdy z nas zna archetyp boomera, który nie radząc sobie z technologią, nie prosi o pomoc znajomych i rodzinę, nie szuka rozwiązania w instrukcji lub w internecie, a od razu kontaktuje się z producentem urządzenia lub oprogramowania - i to nawet nie z jego działem pomocy.

Tego typu sytuacja miała miejsce w serwisie X (dawnym Twitterze), a pierwsze skrzypce grali w niej Elon Musk próbujący uruchomić system Windows na komputerze i szef Microsoftu, Satya Nadella.

REKLAMA

"Satya, nie chcę przeszkadzać, ale proszę...". Tak najbogatszy człowiek świata rozwiązuje problemy z systemem Windows

25 lutego Elon Musk opublikował wpis, w którym poinformował o zakupie nowego laptopa i konieczności stworzenia konta Microsoft.

"Właśnie kupiłem nowego laptopa PC i nie pozwala mi go używać, dopóki nie utworzę konta Microsoft, co oznacza również udzielenie ich sztucznej inteligencji dostępu do mojego komputera! To jest pochrzanione.

Kiedyś istniała opcja pominięcia logowania lub tworzenia konta Microsoft. [...]"

Musk nie wspomniał, o jaką konkretnie sztuczną inteligencję mu chodzi, ale w domyśle jest to prawdopodobnie Copilot Microsoftu, a zgodę na udostępnianie danych AI można w każdej chwili cofnąć. Użytkownicy serwisu w odpowiedziach na post miliardera przekazali mu porady jak pominąć tworzenie konta Microsoft przy pierwszym uruchomieniu urządzenia z systemem. W poście społeczność umieściła także informacje kontekstowe (community notes) "debunkując" stwierdzenie miliardera.

Na co on odpowiedział, że owe informacje są niepoprawne i kontynuowanie uruchomienia bez konta Microsoft nie jest możliwe. Na co społeczność - ponownie za pomocą community notes - odpowiedziała miliarderowi, że ominięcie jest możliwe, ale w trochę bardziej skomplikowany sposób niż w systemie Windows 10.

W końcu, po słownych przepychankach i byciu przeprowadzonym za rączkę przez proces instalacji przez jednego z użytkowników serwisu, Elonowi Muskowi udało się uruchomić komputer bez konta Microsoft.

W jednej z odpowiedzi Elon Musk poinformował o wysłaniu Stayi Nadelli, szefowi Microsoftu, wiadomości dotyczącej problemu. Ta jednak (prawdopodobnie) nie spotkała się z odpowiedzią, gdyż w akcie desperacji miliarder w odpowiedzi na "rutynowy" post Nadelli dot. nowego partnerstwa Microsoftu poprosił szefa koncernu o "danie możliwości ustawienia komputera bez potrzeby tworzenia konta Microsoft".

REKLAMA

Satya, nie chcę przeszkadzać, ale proszę, pozwól osobom konfigurującym nowy komputer z systemem Windows pominąć tworzenie konta Microsoft.

Ta opcja znika, jeśli komputer jest podłączony do WiFi.

Ponadto, nawet jeśli chcesz się zarejestrować, [konto Microsoft] nie pozwoli ci użyć służbowego adresu e-mail, a ja *mam* tylko służbowe adresy e-mail!

Satya Nadella wciąż nie odpowiedział Elonowi Muskowi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA