1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Starlink już nie tylko od Elona Muska. Polska firma autoryzowanym dostawcą tej usługi w Polsce

Lokowanie produktu: ACO Solutions

ACO Solutions został pierwszym w Polsce autoryzowanym dostawcą usług Peplink i Starlink. Klienci operatora zyskają nie tylko dostęp do bezprzewodowego internetu satelitarnego gdziekolwiek się znajdują, ale i możliwość sumowania przepustowości kilku łączy jednocześnie.

23.01.2024
9:29
Starlink już nie tylko od Elona Muska. Polska firma autoryzowanym dostawcą tej usługi w Polsce

22 stycznia firma ACO Solutions poinformowała o zostaniu pierwszym w Polsce operatorem telekomunikacyjnym, który uzyskał status autoryzowanego dostawcy usług Peplink i Starlink, (Authorized Peplink and Starlink Solution Provider).

ACO Solutions to pierwszy w Polsce Autoryzowany Dostawca usług Peplink i Starlink

Starlink to konstelacja satelitów umożliwiająca dostęp do bezprzewodowego internetu satelitarnego dla klientów z 70 krajów świata. W 2020 r. należąca do Elona Muska firma SpaceX umieściła na orbicie okołoziemskiej pierwsze z 12 tys. satelitów, które docelowo będą dostarczać bezprzewodowy internet satelitarny odbiorcom z całego świata. Od 2021 r. Starlink jest dostępny w Polsce.

Z kolei Peplink to producent urządzeń sieciowych i oprogramowania odpowiadających na potrzeby odbiorców internetu bezprzewodowego - mobilnych i działających w trudnych warunkach. Peplink dostarcza także technologie, które umożliwiają routerowi łączenie wielu połączeń sieciowych - takich jak komórkowe, Wi-Fi i Starlink - w celu zwiększenia wydajności i jakości połączenia.

Jak informuje ACO Solutions, usługa skierowana do tych firm, które nie mają dostępu do łączy światłowodowych, i w związku poszukują łączy zapasowych lub potrzebują szerokopasmowej łączności mobilnej na swoje samochody, autobusy, pociągi, czy inne pojazdy - w tym na również na statki i jachty.

Dzięki uzyskaniu statusu Authorized Peplink and Starlink Solution Provider przez ACO Solutions, jego klienci zyskają możliwość dostępu do Internetu czy sieci służbowej w dowolnej lokalizacji z niskim opóźnieniem, wysoką przepustowością oraz opatentowanym przez Peplink protokołem VPN umożliwiającym sumowanie przepustowości kilku łączy jednocześnie.

Lokowanie produktu: ACO Solutions
Najnowsze