1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

O czym pamiętać wybierając oczyszczacz powietrza? Zwróć uwagę na te rzeczy

Lokowanie produktu: Sharp

Czyste powietrze powinno być podstawą w każdym domu lub mieszkaniu. W dzisiejszych czasach jesteśmy otoczeni technologią różnego rodzaju i to właśnie ona może w tym pomóc. Oczyszczacz powietrza to sprzęt, który jest w stanie dokonać dużej zmiany. Natomiast przy jego wyborze trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów.

23.10.2023
9:00
O czym pamiętać wybierając oczyszczacz powietrza? Zwróć uwagę na te rzeczy

Kurz, bakterie, alergeny, pyłki, roztocza to tylko nieliczne przykłady cząsteczek, które mogą w znaczącym stopniu przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu człowieka. Mówi się, że oczyszczacze powietrza powinni stosować alergicy, natomiast te urządzenia nadają się do każdego domu, w którym stawia się na dobre samopoczucie. Okazuje się bowiem, że poza główną funkcją, czyli oczyszczaniem powietrza urządzenia te zapewniają szereg udogodnień dla naszego zdrowia.

Oczyszczacz powietrza to sprzęt na cały rok. Nie tylko od zimy czy wiosny

Wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy, czego konsekwencją będzie niestety okropna jakość powietrza w wielu miejscowościach - miastach, miasteczkach, a nawet wsiach. Nawet badania Europejskiej Agencji Środowiska to jasno potwierdzają - Polska jest jednym krajów o najwyższym poziomie przekroczenia norm dla szkodliwych pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5.

Te oczywiście niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie, mogąc wywołać szereg niechcianych efektów. Smog jest ogromnym problemem, którego nie należy bagatelizować. Na ten problem odpowiedzią ze świata technologii są inteligentne oczyszczacze powietrza Sharp Ultimate Air, które podczas zimy będą skutecznie chronić nas przed wszelkimi szkodliwymi pyłami i substancjami za sprawą mechanicznej filtracji i autorskiej technologii Plasmacluster.

Sharp UA-HD40E-L (źródło: Sharp)

Dobrym przykładem takiego sprzętu jest model Sharp UA-HD40E-L, który oferuje wsparcie Plasmacluster i sprawdzi się dla osób, które niższym kosztem chcą pozbyć się smogu, wirusów, pleśni, alergenów i bakterii (urządzenie usuwa 99,97 proc. zanieczyszczeń), a jednocześnie cenią sobie prostotę. Inteligentny oczyszczacz działa samodzielnie i nada się do pomieszczeń o powierzchni do 26 m². Dodatkowo sprzęt nawilża powietrze, co zimą zdecydowanie się przyda.

Gdy skończy się zima, czas na wiosnę, która wielu kojarzy się z pyłkami - oczyszczacze powietrza również są w stanie zrobić ogromną różnicę w tym czasie pozbywając się alergenów, roztoczy i innych nieprzyjemnych cząsteczek, których alergicy chcą unikać. Nie inaczej będzie podczas pozostałych pór roku - w lato, ale także jesień, kiedy to inteligentne oczyszczacze skutecznie wyeliminują grzyby, pleśń, nieprzyjemne zapachy, a nawet wirusy takie jak SARS-CoV-2, czy bakterie, skutecznie chroniąc nas przed wszelkimi chorobami (co oczywiście robią cały rok, natomiast w tych porach funkcja może okazać się kluczowa).  

Oczyszczacze powietrza Sharp zapewnią długą pracę bez dodatkowych kosztów. Filtry wykorzystywane w propozycjach producenta są długowieczne - mogą nie być wymieniane przez nawet okres 10 lat. To ogromny plus - zapewnia wygodę i przede wszystkim korzystnie wpływa na nasz portfel.

Technologia Plasmacluster w inteligentnych oczyszczaczach powietrza Sharp dba o nasze zdrowie

Oczyszczacze powietrza marki Sharp wyróżniają się technologią Plasmacluster. Jest to unikalna technologia zbilansowanej jonizacji tej marki, która najprościej mówiąc sprawia, że szkodliwe cząsteczki obecne w powietrzu w naszych domach i mieszkaniach stają się nieszkodliwe.

Plasmacluster uwalnia jony dodatnie i ujemne, które łączą się z komórkami grzybów, pleśni, wirusów, bakterii, alergenów (i innych) na skutek czego zachodzi reakcja chemiczna. Ta powoduje, że białka tych szkodliwych cząsteczek ulegają rozpadowi, dzięki czemu m.in. chorobotwórcze organizmy są w pełni unieszkodliwiane.

Cały proces z opisów może wydawać się bardzo skomplikowany. Natomiast jak się okazuje, działanie technologii zostało zainspirowane naturą – jony Plasmacluster są identyczne, jak jony dodatnie i ujemne, które można spotkać w przyrodzie. Z racji tego, że technologia została wzięta z przyrody, to mówimy tu o bezpiecznym (zaczerpniętym z natury) i zdrowym procesie, który w środowisku naturalnym jest uzyskiwany dzięki roślinności - m.in. drzewom gwarantującym równowagę jonową.

Oczyszczacze Sharp za sprawą technologii Plasmacluster zapewniają równowagę jonową, więc osoby korzystające z urządzeń mogą cieszyć się czystym i przede wszystkim bezpiecznym, zdrowym powietrzem.

Sharp UA-KIN40E-H (źródło: Sharp)

Jeśli zależy nam przede wszystkim na technologii Plasmacluster, to inteligentne oczyszczacze Sharp z serii UA-KIN oferują najwydajniejszy generator jonów Plasmacluster 25000, który usuwa zanieczyszczenia z powietrza ponad 3 razy szybciej w porównaniu do Plasmacluster 7000. W serię wchodzą dwa ciekawe modele UA-KIN40 i UA-KIN50, które różnią się od siebie zalecaną powierzchnią (odpowiednio do 28 m² i 38 m²), natomiast ich cechą wspólną jest pięciostopniowy system filtracji - 3 filtry mechaniczne, nawilżanie oraz Plasmacluster.

Urządzenia ograniczają także smog, wirusy, alergeny, bakterie, pleśń i przykre zapachy. Działają w pełni automatyczne - same dostosowują pracę w pomieszczeniu dzięki zestawowi pięciu czujników - temperatury, wilgotności, kurzu, zapachu oraz światła.

Plasmacluster to nie tylko lepsze zdrowie. Także samopoczucie i aktywność mózgu

Technologia Plasmacluster oczywiście przede wszystkim usuwa szkodliwe cząsteczki w powietrzu, natomiast to również ma swoje pozytywne konsekwencje. Sharp potwierdził, że wykorzystanie jego autorskiego rozwiązania… pobudza mózg, przyczyniając się do zwiększenia wydajności pracy, koncentracji, efektywności ćwiczeń i treningu, a nawet wyników w e-sporcie.

Oznacza to, że osoba, która korzysta z inteligentnego oczyszczacza Sharp w pomieszczeniu, w którym pracuje, uczy się, ćwiczy, czy gra w gry komputerowe może liczyć na wyższe wyniki i lepsze efekty, pomysły. Z badań przeprowadzonych przez Sharp i dr Goichi Hagiwarą z Uniwersytetu Kyushu Sangyo wynika, że osoby wyeksponowane na jony Plasmacluster wykazywały zmiany w mózgowym przepływie krwi. Co sugeruje, że technologia jest w stanie przyczynić się do zwiększania efektywności pracy człowieka.

Czyli jeśli w biurze lub w pomieszczeniu do ćwiczeń postawimy oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W, który oczywiście oferuje wsparcie technologii Plasmacluster 25000, to możemy liczyć na lepsze efekty w pracy. Urządzenie usuwa aż 99,97 proc. zanieczyszczeń z powietrza dzięki pięciostopniowemu systemowi filtracji i jak w przypadku innych oczyszczaczy zapewnia w pełni inteligentną, automatyczną pracę - dopasowując się do sytuacji.

Sharp UA-KIL60E-W (źródło: Sharp)

Sprzęt możemy postawić tak naprawdę w większych pomieszczeniach, bo zalecana powierzchnia pracy tego modelu to 50 m², więc bez problemu poradzi sobie w większym biurze, w którym na co dzień pracujemy. Model ten zapewnia praktycznie bezgłośną pracę w trybie cichym, bo generuje zaledwie 20 dB - co z pewnością docenią osoby, które muszą pracować w zupełnej ciszy.

W trybie najwyższej mocy jest to hałas 51 dB, co nie powinno także przeszkadzać w przykładowo domowej salce do ćwiczeń, w której stoi inteligentny oczyszczacz powietrza Sharp (dzięki któremu ćwiczenia powinny być wydajniejsze!).

Inteligentne oczyszczacze powietrza Sharp oferują funkcję nawilżania

Większość propozycji marki Sharp to urządzenia 2w1, czyli obok funkcji oczyszczania mają też funkcję nawilżania, co okazuje się kolejnym argumentem za tym, że oczyszczacze Sharp to sprzęty na cały rok. Co szczególnie powinno przydać się w nadchodzącym sezonie grzewczym, gdzie bez nawilżacza ciężko jest utrzymać odpowiedni poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu - nie dość, że oczyszczacz powietrza Sharp pozbędzie się zanieczyszczeń, to jeszcze nawilży powietrze.

Funkcja nawilżenia ewaporacyjnego nie tylko zapobiegnie obecności suchego powietrza, ale i bezpośrednio wpłynie na skuteczność działania technologii jonizacji Plasmacluster. Co więcej, nawilżone powietrze w pomieszczeniach ma bezpośrednio wpływać na lepsze zdrowie i samopoczucie - blokuje rozwój drobnoustrojów, zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji, łagodzi objawy astmy, alergii oraz poprawia nawilżenie, jędrność skóry, kondycję włosów, a także jakość snu.

Z czym, aby uzyskać takie efekty, będziemy potrzebować oczyszczacza powietrza w pokojach, gdzie w głównej mierze spędzamy czas - sypialnia (pokój dziecięcy), biuro, salon. Oznacza to, że postawienie jednego oczyszczacza w domu nie przyniesie tak dobrych efektów, wszak określone modele oferują najlepsze działanie do określonych powierzchni. Postawienie kilku oczyszczaczy powietrza w domu w kluczowych pomieszczeniach rozwiąże ten problem.

Sharp UA-HG50E-L (źródło: Sharp)

Jeśli komuś zależy na dobrym nawilżeniu w dużym pomieszczeniu - przykładowo salonie dobrym wyborem będzie Sharp UA-HG50E-L, który jest przeznaczony do powierzchni 38 m². Sprzęt ma na pokładzie wydajny system nawilżania 450 ml/h, więc tak naprawdę w krótkim czasie pomieszczenie powinno zyskać odpowiednią wilgoć.

Ten model oczyszcza bez problemu postawimy w każdym salonie - jego atrakcyjny wygląd powinien pasować w każdym pomieszczeniu. Zresztą wszystkie oczyszczacze Sharp prezentują się naprawdę dobrze, niezależnie od modelu.

Lokowanie produktu: Sharp
Najnowsze
Zobacz komentarze