Audio Video Show
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Bezprzewodowe, kablowe, douszne, nauszne. Na Audio Video Show są wszystkie słuchawki. Dosłownie

Patronat medialny: Audio Video Show

Audio Video Show to mekka wszystkich fanów dobrego brzmienia i idealne miejsce, by wybrać swój nowy zestaw słuchawkowy. Dziesiątki firm w jednej wspólnej przestrzeni prezentuje swoje najlepsze produkty.

29.10.2023
17:46
strefa sluchawek audio video show 2023 3

Warszawskie targi Audio Video Show, które Spider’s Web objął patronatem medialnym, są pełne atrakcji. To właśnie tutaj - czyli na stadionie PGE Narodowym oraz w hotelach Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip - można obejrzeć w jednym miejscu zarówno gramofony nowej generacji oraz sprzęty kultowej Unitry, jak i kosztujące bajońskie sumy kolumny takich marek jak Bowers & Wilkins czy Dali.

Sprawdź inne nasze materiały o wystawie Audio Video Show 2023:

Na miejscu można uczestniczyć też w prelekcjach, wykładach i spotkaniach prowadzonych przez najlepszych speców w branży i odsłuchiwać premierowo muzykę znamienitych artystów oraz kupić winyle. Do tego dochodzą prawdziwe rarytasy, jak zestaw muzyczny Audio Note kosztujący 8 milionów złotych, którego można posłuchać w hotelowej sali, jak i najdroższe słuchawki świata Sennheiser Orpheus dostępne do odsłuchu, po uprzednim zapisaniu się, na czwartym piętrze stadionu.

A skoro o słuchawkach mowa, to na PGE Narodowym podczas Audio Video Show 2023 złapiesz je wszystkie.

I to dosłownie! To właśnie tutaj odbywa się największa wystawa słuchawek, a goście mogą w jednym miejscu przymierzyć i odsłuchać setki różnych modeli. Swoje stoiska mają tutaj zarówno producenci, jak i dystrybutorzy sprzętu oraz przedstawiciele sklepów ze słuchawkami.

Wybór jest ogromny - od kosztujących niewiele dousznych słuchawek budżetowych, przez solidne słuchawki nauszne, na kosztujących bajońskie sumy wyrafinowanych zestawach dla koneserów i melomanów. Podczas targów Audio Video Show można na własne uszy sprawdzić, o co ten szum.

Strefa słuchawek zlokalizowana została w sali na stadionie PGE Narodowym.

Oprócz stoisk goście mogli tutaj napić się również kawy albo zjeść kawałek ciastka. Ruch był ogromny - co nie jest żadnym zaskoczeniem, bo podobnie było i rok temu. Liczba stanowisk z krzesełkami, na których można wygodnie rozkoszować się muzyką - czy to z odtwarzacza (lub np. tabletu) leżącego na stoisku, czy to ze swojego źródła dźwięku (odtwarzacza lub np. telefonu), robi wrażenie.

Co przy tym istotne, na wystawie słuchawek podczas Audio Video Show można nie tylko sprawdzić, czy słuchawki dobrze grają, ale też zobaczyć, jak leżą na głowie. To niepowtarzalna okazja do tego, by w jednym miejscu sprawdzić wagę i gabaryty modeli, o jakich zakupie rozmyślamy - lub znaleźć dla siebie model, o którego istnieniu nie mieliśmy pojęcia.

A jacy wystawcy pojawili się w strefie słuchawek w tym roku?

Spore stoisko przygotował sklep HiFiPro (dawniej MP3Store), który ma salony w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Katowice, Łódź, Bydgoszcz i Trójmiasto. Po sąsiedzku usadowił się audiomagic.pl (warszawski sklep z siedzibą na ul. Złotej 70) chwalący się FoKusami Prestige, a na ekspozycji uwagę zwracały planarne-magnetyczne słuchawki Meze Empyrean za drobne 12900 zł (podpięte do wzmacniacza Yulong DA kosztującego dokładnie tyle samo).

Nie zabrakło też sklepu internetowego RMS, który chwalił się wyglądającymi bardzo nietypowo, wręcz industrialnie, Erzetichami Mania. Oprócz tego na miejscu można było sprawdzić zestaw Brooklyn Bridge II Streamer marki Mytek oraz porozmawiać z twórcami słuchawek odsłuchowych Craft Ears robionych na zamówienie, aby jak najlepiej pasowały do ucha. Na jednym ze stoisk znalazły się też Finale w edycji Evangelion, a na kolejnym Oriveti.

Swoje stoisko na wystawie słuchawek ma też JBL, którego na Audio Video Show nie da się przegapić; firma przywiozła tyle produktów i fajnych nowości, że prezentuje je w trzech ogromnych salach. No i to nadal dopiero wierzchołek góry lodowej atrakcji, jakie organizatorzy Audio Video Show 2023 dla gości przygotowali. Ja dopiero z nich wróciłem, a już się nie mogę doczekać, aż odwiedzę tę wystawę za rok!

Patronat medialny: Audio Video Show
Najnowsze
Zobacz komentarze