REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple miażdży Google'a. Pod tym względem iOS deklasuje Androida

Apple dominuje w kwestii migracji na jego najnowszy system. Kilka dni przed premierą iOS 17 poznaliśmy dane dotyczące przejścia na iOS 16. A co z użytkownikami Androida? Jak wielu z nich posiada najnowszą wersję systemu?

02.06.2023
9:03
iPhone 14 i iPhone 13 - plecki
REKLAMA

Tak, nie 18 proc., a aż 81 proc. iPhone'ów korzysta z iOS 16 - ta liczba znacząco wzrosła w porównaniu do danych ze stycznia, gdy "tylko" 72 proc. urządzeń korzystało z najnowszej wersji systemu. Pozostałe dane opublikowane przez Apple są równie imponujące.

REKLAMA

81 proc. urządzeń korzysta z iOS 16.

Jeśli chodzi o iPhone'y wydane w ciągu ostatnich czterech lat, aż 90 proc. z nich korzysta z iOS 16. Kolejno 8 proc. to wersja 15, a tylko 2 proc. to wcześniejsze systemy.

Źródło: Apple

Przeczytaj także:

Jeśli chodzi o iPady, 76 proc. urządzeń zaprezentowanych w ciągu ostatnich czterech lat posiada iPadOS 16. Z kolei 18 proc. to wersja 15, a aż 6 proc. to starsze modele. A co z pozostałymi tabletami? 71 proc. zaktualizowało się do najnowszej wersji systemu.

A teraz odpowiedź na zaczepkę z tytułu:

Najnowszy Android na 12 proc. urządzeń.

Według danych z kwietnia, 12 proc. urządzeń miało zainstalowanego Androida 13, co stanowiło ogromny wzrost w porównaniu do danych ze stycznia. Wtedy tylko 5 proc. użytkowników korzystało z najnowszego systemu Google.

REKLAMA

Na pewno smartfony Samsunga zasługują na wyróżnienie, ponieważ nawet te tańsze i nieco starsze modele otrzymały aktualizację do obecnie najnowszego Androida. Jednak nie otrzymają już wersji 14, co jest już pewne.

Pamiętajmy, że modeli iPhone'ów jest tylko kilka, a smartfonów z Androidem tysiące

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA