REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka

Nadchodzi V edycja Our Future Forum. Co będzie na największej konferencji edukacyjnej w Polsce?

PATRONAT MEDIALNY

W piątek 12 maja rozpocznie się konferencja Our Future Forum. To największa konferencja edukacyjna w Polsce, podczas której ponad tysiąc studentów i licealistów z Polski, Ukrainy i Białorusi będzie dyskutować z przedstawicielami polskiego biznesu, polityki oraz świata kultury. Spider's Web objął tegoroczną edycję Our Future Foundation patronatem medialnym.

09.05.2023
13:10
Nadchodzi V edycja Our Future Forum. Co będzie na największej konferencji edukacyjnej w Polsce?
REKLAMA

W tym roku tematem przewodnim wydarzenia będą rewolucje w technologii, społeczeństwie i gospodarce, które wpływają na życie młodego pokolenia. Forum jest inicjatywą Our Future Foundation, organizacji zrzeszającej studentów i absolwentów uczelni zagranicznych, która działa na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych w Polsce i wspiera młodzież z nieuprzywilejowanych środowisk w dostaniu się na najlepsze światowe uczelnie.

Konferencja odbędzie się w warszawskim kompleksie The Tides. Spośród ponad 2000 aplikacji nadesłanych przez uczniów i studentów, organizatorzy wybrali 1000 najlepszych, które zapewnią im bezpłatny udział w wydarzeniu. Gościem specjalnym konferencji będzie Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Mark Brzeziński. Dyplomata przedstawi swoją wizję relacji polsko-amerykańskich i korzyści płynących z międzynarodowej współpracy dla młodych ludzi. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję wymienić się poglądami z ekspertami na temat takich zagadnień jak rynek pracy, cyberbezpieczeństwo, ochrona zdrowia, geopolityka czy ekonomia podczas siedmiu paneli dyskusyjnych.

REKLAMA

Piąta edycja Forum to okazja, by spojrzeć na to, jak w ciągu ostatnich lat zmieniła się sytuacja młodych w naszym kraju, a także na świecie. Kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy 3 lata temu, nie mogliśmy przewidzieć, że niedługo będziemy zmuszeni rozmawiać o rosyjskiej inwazji na Ukrainę czy gwałtownym rozwoju sztucznej inteligencji. Nagłe zmiany, których doświadczamy, mają wielki wpływ na młode pokolenie. Również dlatego, tak ważne jest to, by angażować młodych w debatę o przyszłości i pomóc im zrozumieć wyzwania, którym będą musieli stawić czoła

– powiedział Kamil Tomkowicz, członek zarządu Our Future Foundation.

V edycja Our Future Forum już 12 maja. Gdzie oglądać konferencję?

W wydarzeniu wezmą udział także bardziej znane młodemu pokoleniu twarze, takie jak Maciej Kawecki, Maciej Musiał i Rafał Masny. Goście wraz z reprezentantem TikToka porozmawiają o wpływie, jaki współcześnie media społecznościowe wywierają na osoby młode.

Chcemy, by Our Future Forum było wydarzeniem łączącym nie tylko młodych z różnych zakątków Polski, ale także z całego regionu. Wymiana doświadczeń pomiędzy polskimi uczniami i ich rówieśnikami z Ukrainy i Białorusi jest szczególnie istotna ze względu na bliskość kulturową i wspólne koleje historii. Mamy nadzieję, że przyjaźnie, zawarte na konferencji przyczynią się do budowania solidarności, wzajemnego zrozumienia i poczucia odpowiedzialności za wspólną przyszłość

– powiedziała Zuzanna Buszman, Mentorka Our Future Foundation.
REKLAMA

Ponadto podczas konferencji obecni będą m.in. Minister Adam Niedzielski, Piotr Podgórski (KGHM), Jolanta Wiewióra (BGK), prof. Grzegorz Mazurek, Paweł Borys (PFR), prof. Aleksandra Przegalińska, generał Karol Molenda, Paweł Szczeszek (Tauron), Piotr Markowski (Corab SA) oraz liderka białoruskiej opozycji, Swietłana Cichanouska, która przygotuje specjalne wystąpienie z przesłaniem dla polskiej, białoruskiej i ukraińskiej młodzieży biorącej udział w V edycji forum Our Future Forum.

Oprócz części dyskusyjnej uczestnicy będą mogli wziąć także w warsztatach karierowych zorganizowanych przez partnerów wydarzenia. Spotkają się z przedstawicielami takich firm i instytucji jak Uber, Biedronka (Jeronimo Martins), PAIH, NASK i PFR. Reprezentanci Biedronki opowiedzą młodzieży o prestiżowym programie stażowy - "Management Trainee", adresowanym do studentów i absolwentów szkół wyższych. Uczestnicy tego programu przez 2 lata będą współpracować z mentorami, aby nabyć kluczowe umiejętności w sektorze retail i przygotować się do pełnienia funkcji kierowniczych.

Transmisję z V edycji Our Future Forum będzie można oglądać na żywo na profilu Our Future Forum na Facebooku oraz w serwisie LinkedIn.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA