REKLAMA

Duża wizualna nowość w Google Chrome. Zobaczą ją tylko użytkownicy Windows 11

Najnowsze wydanie zapoznawcze przeglądarki Google Chrome 115 w wersji Canary zyskało pozornie małą nowość, która sprawi, że aplikacja będzie wyglądać jeszcze lepiej. Ale tylko jeśli korzystacie z Windows 11, bo wykorzysta jedną z funkcji systemu.

12.05.2023 19.43
Google Chrome
REKLAMA

System Windows 11 wprowadził zmianę wizualną w interfejsie, którą nazwano efektem Mica. Widać go m.in. na pasku zadań, menu start i w kilku innych miejscach. Jednak jak się okazuje, efekt może być wykorzystywany nie tylko w rozwiązaniach Microsoftu, bo trafi między innymi do przyszłej wersji przeglądarki Google Chrome.

REKLAMA

Efekt Mica w Google Chrome. Pasek kart z pięknym efektem

Efekt Mica w wielkim skrócie zamienia określony element interfejsu w taki sposób, że wygląda, jakby był wykonany z matowego szkła. Dzięki temu wszystko, co znajduje się pod nim - jak np. tapety czy karty aplikacji - przebija kolory, co daje piękne efekty. Te zaprezentował użytkownik Twittera Leopeva64, który od czasu do czasu dostarcza informacje na temat nowości Google Chrome.

Jak widać na materiale, pasek kart przeglądarki w testowej wersji wręcz "zbiera" kolory tapety użytkownika systemu Windows 11. Intensywność i barwa paska zmienia się w zależności od tego, co mamy na pulpicie (lub w aplikacji wyświetlanej pod przeglądarką), dodając świeżości do paska z kartami najpopularniejszej na świecie przeglądarki internetowej.

REKLAMA

Będzie to zatem jedna z większych wizualnych nowości, która jeszcze bardziej ujednolici interfejs w przeglądarce w zestawieniu z systemem Windows 11. Na dole będziemy mieć bowiem pasek zadań systemu Windows ze wszelkimi aplikacjami, a na górze zaś pasek kart przeglądarki - oba z tym samym efektem.

Nie wiemy jednak, kiedy zmiana wejdzie do oficjalnej wersji przeglądarki. Obecnie jest dostępna w wersji Google Chrome Canary 115, a najnowsze stabilne wydanie Chrome ma oznaczenie 113. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość, ale z pewnością będzie warto.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA