REKLAMA

Microsoft zapowiedział najlepsze Surface’y w historii. Pięknie klikają

Jedno, co Microsoftowi wyszło szczególnie dobrze, to, o ironio, jego dział sprzętowy. Nie chodzi o sekcje Surface, a o tę część firmy zajmującą się klawiaturami, myszkami i kamerkami. Owa część z formalnego punktu widzenia przestaje właśnie istnieć.

28.04.2023 13.35
Microsoft myszki klawiatury
REKLAMA

Microsoft oficjalnie potwierdził, że jego dział sprzętowy Microsoft Hardware przestaje istnieć. Fanów wspaniałych klawiatur i myszek tej firmy od razu należy uspokoić: to podobno tylko formalna zmiana. Z samej branży Microsoft się nie wycofuje, a zwyczajnie rozszerza branding Surface na wszystkie produkowane przez siebie akcesoria do PC.

REKLAMA

Znaczy się, miejmy nadzieję, że owa zmiana ma wyłącznie formalny charakter. Microsoft Hardware rzadko kiedy wydawał na rynek gnioty, a zazwyczaj było wręcz przeciwnie: klawiatury, myszki i kamerki Microsoftu są cenione nawet przez klientów, którzy Office’a nie cierpią, a Windowsem gardzą. To bardzo udane produkty.

Microsoft Hardware wchłonięty przez dział Surface. Bardzo się boję o przyszłość myszek i klawiatur Microsoftu.

Prawdopodobnie osoby obdarzone lepszą pamięcią od mojej będą umiały przypomnieć nieudaną myszkę i klawiaturę Microsoftu. Z racji wykonywanej pracy miałem sposobność testować większość modeli - i za każdym razem był to produkt świetny lub co najmniej bardzo udany. Co ciekawe, sprzęty Microsoftu nie kosztowały też wiele. Były zawsze wyceniane jak sprzęt wysokiej klasy, ale bez śmiesznego narzutu premium.

Tego samego nie mogę powiedzieć o myszkach i klawiaturach Surface, których jakość bywa różna, a projekty niekoniecznie udane - wyraźnie wzornictwo wizualne jest w tych urządzeniach szczególnie ważne, nie ma w tym nic złego. Problem w tym, że w przypadku klawiatur i myszek Surface ów wygląd stoi nieraz na przekór ergonomii. Na dodatek akcesoria Microsoft Surface, w przeciwieństwie do Microsoft Hardware, są dość drogie.

Obawiam się, że ucierpieć mogą na tym dotychczasowe produkty. Niemal pewnym wydaje się wzrost cen. Oby to również nie oznaczało spadku jakości. Głupio tak będzie Logitechowi samotnie być królem jakości. Zwłaszcza że sprzęty Microsoftu (nie Surface) są bez żadnych gadżetów i wymyślnych funkcji. To biurowe konie robocze. Proste, bardzo wygodne i bardzo trwałe. Za to je uwielbiam.

Najlepsze sprzęty Microsoft Hardware - kupujcie, póki jeszcze są.

 class="wp-image-3581870" width="840"
Microsoft Ergonomic Keyboard

W momencie, gdy całkowicie przestawiłem się na pracę na laptopie, długo tęskniłem za ergonomicznym układem Microsoft Ergonomic Keyboard. Jest w zasadzie idealna. Pisanie bardzo długich tekstów za sprawą tej klawiatury to doświadczenie bardzo przyjemne, pozbawione bólu nadgarstków. Świetny skok przycisków to kolejny z jej kluczowych atutów. Przydają się też przyciski funkcyjne na górze klawiatury, do których można przypisywać całe makra.

Microsoft Intellimouse Pro Classic

Jeśli chodzi o Microsoft Intellimouse Pro Classic to uważam ją za najlepszą przewodową myszkę na świecie - i kropka. Jest autentycznie nie do zdarcia, a w mojej bańce znajomych i przyjaciół mam posiadaczy nawet kilkunastoletnich (sic!) myszy Intellimouse Explorer, z których wywodzi się polecany model. Poza absurdalną trwałością oferuje bardzo ergonomiczny kształt, pewny klik przycisków i porządny czujnik działający na większości rodzajów powierzchni. Dla niektórych wadą mogą być raptem dwa dodatkowe przyciski funkcyjne, jednak w moim pojmowaniu ta prostota jest zaletą.

Microsoft Bluetooth Ergonomic Mouse

Jeżeli dla kogoś przewodowa myszka to zbyt antyczna technologia, polecić serdecznie mogę Microsoft Bluetooth Ergonomic Mouse. Subiektywnie preferuje kształt Intellimouse, ale i na tej można wygodnie i z przyjemnością przepracować wiele długich godzin. Nie jestem pewien jak się sprawdza w grach wideo (z Intellimouse wygrałem niejeden mecz w Counter-Strike’a), ale przy pracy biurowej czy nawet z precyzją wymaganą w Photoshopie czy Premiere Pro sprawdziła się genialnie.

Microsoft All-in-One Keyboard
REKLAMA

Za trwałość Microsoft All-in-One Keyboard mogę poręczyć sam, nie muszę wspomagać się doświadczeniami znajomych. To klawiatura z gładzikiem, zaprojektowana z myślą o użytkowaniu kanapowym, by wygodnie obsługiwać konsole do gier i smart TV w tych chwilach, gdy gamepad lub pilot się do nawigacji po danej aplikacji (w szczególności przeglądarce internetowej) średnio nadają. Do dziś używam tej klawiatury - przetrwała dwie generacje konsol, kilka telewizorów i liczne imprezy z niesfornymi gośćmi. A na dodatek nie pamiętam, ile razy wymieniałem w niej baterie przez te wszystkie lata - chciałbym zaryzykować odpowiedź nigdy, ale szczerze nie jestem pewien.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA