REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Mszę, ślub i pogrzeb można zamówić przez internet. Kościół stawia na cyfryzację

Parafia Łacina na Polance w Poznaniu stworzyła kościelną wersję Profilu Zaufanego. Tak jak niemal wszystkie urzędowe sprawy da się załatwić już przez internet, tak tam możliwe jest to również w przypadku sacrum.

24.11.2022
12:14
msza święta
REKLAMA

Na stronie internetowej "zamówić" można mszę świętą, chrzest, I komunię, bierzmowanie, ślub, spowiedź, pogrzeb czy odwiedziny księdza. Choć czarne tło portalu trochę niepokoi, to jednak całość jest opisana jasno i zrozumiale, a przede wszystkim ciepło i przyjaźnie.

REKLAMA

"Napisz do księdza, umów się na spowiedź lub rozmowę – pomoże Ci on z dobrym przygotowaniem i zapewni wsparcie, którego możesz potrzebować podczas spowiedzi generalnej"

– czytamy przy umawianiu spowiedzi.
 class="wp-image-2993328"

"Msza święta nie jest odprawiana tylko za zmarłych – podczas jej trwania ksiądz może pomodlić się, o co chcesz! Pięknym prezentem urodzinowym czy imieninowym jest msza w intencji solenizanta, ale modlić możemy się wspólnie także o zdany egzamin. Jeżeli chcesz za coś podziękować Bogu, Msza zawsze będzie pięknym gestem Twojej wdzięczności" – głosi z kolei opis możliwości zamówienia mszy.

Nie da się ukryć, że Kościół w Polsce ma w ostatnich latach czarny PR.

Abstrahując od powodów i ich słuszności, takie inicjatywy pokazują, że wbrew pozorom Kościół nie zawsze znaczy to samo. Są parafie, które idą z duchem czasu i potrafią wykorzystać internet w ciekawym i przydatnym celu.

REKLAMA

Dotychczas w kontekście "unowocześniania" kościołów mówiło się przy okazji wykorzystywania terminali do przyjmowania datków "na tacę". Niektóre parafie stawiają też na fotowoltaikę. W Łodzi na dachu jednego z kościołów zamontowano 148 paneli.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA